Navigatsioonitee

Võimalused Maltal rõõmustavad Iiri „positiivset ökonomisti”

September 2012

Susan Hayes

Kuigi Susan Hayes Iirimaalt pole veel kolmekümnenegi, on ta kogunud juba tublisti tunnustust finantsnõustaja ja motivatsioonikoolitajana. Susan kannab uhkusega hüüdnime „positiivne ökonomist”, mis on välja teenitud optimistliku suhtumise ja nõuannetega raha kasvatamiseks hoolimata finantskriisist. Ta juhib tegevdirektorina nõustamisfirmat Hayes Culleton. ELi abiga sai ta tegevust Maltale laiendada.

Susan nägi võimalust oma nõustamisteenuste turustamiseks Maltal, sest Iirimaal õppinud nõustaja, esineja ja koolitajana tundis ta, et tal on nii mõndagi pakkuda. Ent nõustajatöö Euroopa teises otsas pole nii kerge nagu esmapilgul paistab.

Siin tuli mängu võrgustik Enterprise Europe Network. Euroopa Komisjoni rahastatav võrgustik ühendab ligi 600 ettevõtlust toetavat organisatsiooni enam kui 50 riigist, et aidata VKEdel Euroopas ja mujal avanevaid võimalusi kõigiti ära kasutada. Võrgustikku kuuluv Dublini kaubanduskoda oli meelsasti nõus Susanit Maltal uute kontaktide leidmisel abistama.

Uute kontaktide kaudu tulid mitmed koolitusüritused ja ettekanded, sealhulgas Valletta pangas, Malta raamatupidajate instituudis ja Malta ülikoolis. Nüüdseks on Hayes Culletonist saanud Finance Malta sidusüksus ja Susani seisukohti avaldatakse regulaarselt Malta pressis.

Lisateave:

 • Uurige, kuidas võrgustiku Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiabiga oma ettevõte rohkem tulu teenima panna
 • Susan Hayesi blogi – The Positive EconomistEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 25/02/2014 | Üles