Cesta

Příležitosti na Maltě dávají irské „pozitivní ekonomce“ důvody pro to být pozitivní

Září 2012

Susan Hayes

Susan Hayes, které je kolem 25 let a je z Irska, si již vydobyla výbornou pověst jako finanční konzultantka a stimulující přednášející. Je hrdá na to, že se jí pro její optimismus a znalosti toho, jak získávat hodnotu i přes finanční krizi, říká „pozitivní ekonomka“. Pracuje jako výkonná ředitelka konzultační společnosti Hayes Culleton. Díky pomoci EU se jí podařilo expandovat na Maltu.

Susan pro sebe viděla příležitost v tom, že by nabídla své konzultační služby na Maltě, kde, jak cítila, by mohla využít své znalosti jako v Irsku vyškolená konzultantka, přednášející a lektorka. Pracovat jako konzultant na druhé straně Evropy se však snadněji řekne než udělá.

A právě zde se na scénu dostává síť Enterprise Europe Network. Síť financovaná Evropskou komisí spojuje téměř 600 organizací na podporu podniků z více než 50 zemí s cílem pomoci MSP plně využívat příležitosti v Evropě i mimo ní. Dublinská obchodní komora – která je členem sítě – s potěšením pomohla Susan s její touhou získat nové kontakty na Maltě.

Tyto nové kontakty vedly k několika vzdělávacím akcím a přednáškám, mimo jiné v Bance Valletta, Maltském institutu účetních a Maltské univerzitě. Hayes Culleton je nyní přidruženou společností Finance Malta a Susan je pravidelně zvána k tomu, aby poskytla svůj názor pro maltský tisk.

Další informace:

  • Zjistěte, jak síť Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski může přidat hodnotu vašemu podniku
  • Blog Susan Hayes – „The Positive Economist“English

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 25/02/2014 | Začátek stránky