Navigačný riadok

Dobrodružná cesta z laboratória na trh

Október 2012

  Rastlina podrobená skúmaniu v laboratóriu © iStockphoto – Nicolas Loran

Dánsky začínajúci podnik uviedol na trh s výživovými doplnkami svoj prvý výrobok. Tento veľký krok bol možný vďaka finančnej podpore od Európskej únie.

Preraziť na trhu s potravinovými doplnkami nie je jednoduchá záležitosť, vo fáze vývoja sú totiž potrebné obrovské investície. Dánskemu malému podniku Fluxome sa to podarilo a jeho prvý výrobok sa v súčasnosti podrobuje analýze, aby sa mohol uviesť na americký trh. Tento výživový doplnok, v ktorom sa prírodné prísady kombinujú s kontrolovanými výrobnými postupmi, by sa mohol využiť na zlepšenie srdcovo-cievneho zdravia.

Cestu tohto výrobku z laboratória na trh finančne zabezpečila EÚ pomocou prostriedkov z Európskeho investičného fondu. Počas ostatných 10 rokov dostal podnik k dispozícii rizikový kapitál v celkovej výške 23 miliónov EUR, ktorý mu mal pomôcť zvládnuť kritickú začiatočnú fázu. Inovačný typ financovania úspešne doviedol Fluxome do vyššej úrovne. „Ak chcete veci dotiahnuť až do konca, potrebujete peniaze, a zároveň dobrý nápad,“ vysvetľuje predseda spoločnosti Fluxome Jarne Elleholm. „Bez toho by sme neboli schopní vytvoriť spoločnosť, ktorá dnes dosvedčila svoj potenciál a uvádza na trh svoj prvý výrobok.“

Nasledujúcim krokom bude zabezpečiť ďalších 14 miliónov EUR vo forme rizikového kapitálu na ďalší rozvoj. V súčasnosti sa pripravuje už niekoľko ďalších výrobkov.

 • Úspešný príbeh Fluxome – pozrite si videoDeutschEnglishespañolfrançaisitalianoportuguês
 • Kapitál pre malé a stredné podniky – príručka Európskeho investičného fonduEnglish
 • Ak potrebujete pomoc pri rozširovaní činnosti na medzinárodnej úrovni alebo pri získavaní financovania z EÚ, obráťte sa na najbližšieho zástupcu siete Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski
 • Internetová stránka spoločnosti FluxomeEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 25/02/2014 | Na začiatok