Ścieżka nawigacji

Śmiałe wyjście z laboratorium na rynek

Październik 2012

  Roślina badana w laboratorium © iStockphoto – Nicolas Loran

Duńskie przedsiębiorstwo rozpoczynające działalność w branży suplementów odżywczych wypuściło na rynek swój pierwszy produkt. Ten przełomowy krok stał się możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze środków Unii Europejskiej.

Przy ogromnych potrzebach inwestycyjnych podczas fazy opracowywania, wejście na rynek suplementów odżywczych nie należy do łatwych. Duńskie małe przedsiębiorstwo Fluxome zdołało sprostać temu wyzwaniu: jego pierwszy produkt podlega obecnie ocenie przed wejściem na rynek w Stanach Zjednoczonych. Suplement odżywczy stworzony w oparciu o naturalne składniki i kontrolowane procesy produkcji może być stosowany dla poprawy kondycji układu krążenia.

Wyjście produktu z laboratorium na rynek wymagało wsparcia finansowego, które udostępniła UE za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Aby pomóc przedsiębiorstwu przebrnąć przez decydującą fazę początkową, w ciągu ostatnich 10 lat przeznaczono na ten cel łącznie 23 mln euro w formie kapitału wysokiego ryzyka. Ten innowacyjny rodzaj finansowania okazał się skuteczny, firma Fluxome bowiem z powodzeniem zrobiła kolejny krok naprzód. „Aby zrealizować cel, potrzebny jest nie tylko dobry pomysł, ale i środki”, wyjaśnia przewodniczący Fluxome, Jarne Elleholm. „Bez tego nie udałoby się stworzyć firmy, która dziś osiągnęła sukces, wypuszczając swój pierwszy produkt na rynek”.

Kolejnym krokiem będzie zdobycie kolejnych 14 mln euro w formie kapitału wysokiego ryzyka na dalszy rozwój. Kilka innych produktów czeka już na realizację.

 • Historia sukcesu firmy Fluxome – obejrzyj filmDeutschEnglishespañolfrançaisitalianoportuguês
 • Kapitał dla potrzeb małych przedsiębiorstw – wskazówki na temat korzystania z Europejskiego Funduszu InwestycyjnegoEnglish
 • Aby rozszerzyć działalność na rynki międzynarodowe lub uzyskać finansowanie ze środków UE, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem sieci Enterprise Europe Network
 • Strona internetowa firmy FluxomeEnglish

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 25/02/2014 | Początek strony