Navigācijas ceļš

Riskantais ceļš no laboratorijas līdz tirgum

2012. gada oktobris

  Laboratorijā tiek pētīts augs © iStockphoto - Nicolas Loran

Jauns Dānijas uzņēmums tikko ir izlaidis savu pirmo produktu pārtikas piedevu tirgum. Šis milzīgais solis tika sperts, pateicoties Eiropas Savienības finansiālam atbalstam.

Tā kā izstrādes posmā ir vajadzīgas milzīgas investīcijas, iekļūšana pārtikas piedevu tirgū nav viegls solis. Dānijas mazajam uzņēmumam „Fluxome” izdevās pārvarēt šo šķērsli – tā pirmais produkts pašreiz tiek pārbaudīts, lai to varētu laist ASV tirgū. Diētisko piedevu, kurā apvienojas dabiskas sastāvdaļas un kontrolēti ražošanas procesi, varētu lietot sirds un asinsvadu veselības uzlabošanai.

Lai šis produkts varētu nonākt no laboratorijas līdz tirgum, ES nodrošināja finansējumu, izmantojot Eiropas Investīciju fondu. Pēdējo 10 gadu laikā bija pieejams riska kapitāls € 23 miljonu apmērā, lai palīdzētu uzņēmumiem kritiskajā darbības uzsākšanas periodā. Inovatīvais finansēšanas veids izrādījās veiksmīgs, palīdzot uzņēmumam „Fluxome” tikt nākošajā līmenī. „Ir vajadzīga nauda, kā arī laba ideja, lai to visu novestu līdz galam,” skaidro Jarns Eleholms (Jarne Elleholm), „Fluxome” valdes priekšsēdētājs. „Bez tā nebūtu bijis iespējams izveidot uzņēmumu, kas šodien ir sevi pierādījis, izlaižot savu pirmo produktu.”

Nākošais solis būs riska kapitālā nodrošināt vēl €14 miljonus, lai paplašinātos tālāk. Vairāki citi produkti jau tiek izstrādāti.

 • „Fluxome” veiksmes stāsts – skatīties videoDeutschEnglishespañolfrançaisitalianoportuguês
 • Kapitāls mazajiem uzņēmumiem – informācija par Eiropas Investīciju fonduEnglish
 • Lai palīdzētu sev iziet starptautiskā līmenī vai saņemt ES finansējumu, sazinieties ar sev tuvāko Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski pārstāvi
 • „Fluxome” tīmekļa vietneEnglish

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 25/02/2014 | Lapas sākums