Navigatsioonitee

Julge samm laborist turule

Oktoober 2012

  Taime uurimine laboris © iStockphoto – Nicolas Loran

Taani idufirma viis äsja toidulisandite turule oma esimese toote. See suur samm sai võimalikuks tänu Euroopa Liidu rahalisele abile.

Arvestades tohutuid investeeringuid, mida arendusfaasis vaja läheb, ei ole toidulisanditega sugugi kerge turule pääseda. Taani väikeettevõte Fluxome sai selle suure hüppega hakkama: nende esimest toodet katsetatakse praegu USA turule viimiseks. Toidulisand, mis valmib kontrollitud tootmisprotsesside käigus looduslikest koostisainetest, sobib südame-veresoonkonna seisundi parandamiseks.

Toote teekonda laborist turule aitas rahastada EL Euroopa Investeerimisfondi kaudu. Viimase 10 aasta jooksul saadi kokku 23 miljonit eurot riskikapitali, mis aitas ettevõttel otsustava käivitusfaasi edukalt läbida. Uuenduslik rahastamisviis osutus edukaks ja viis Fluxome järgmisele tasandile. „Selleks kõigeks on vaja raha ja head ideed,” selgitab Fluxome juht Jarne Elleholm. „Ilma selleta poleks saanud luua ettevõtet, mis on end tänaseks tõestanud, tuues turule oma esimese toote.”

Järgmine samm on hankida edasiseks laienemiseks 14 miljonit eurot täiendavat riskikapitali. Juba on arendamisel veel mitu toodet.

 • Fluxome edulugu – vaadake videotDeutschEnglishespañolfrançaisitalianoportuguês
 • Kapitali hankimine väikeettevõttele – Euroopa Investeerimisfondi juhendEnglish
 • Kui soovite abi rahvusvaheliste turgude vallutamiseks või ELi toetuse saamiseks, pöörduge võrgustiku Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski lähima esindaja poole
 • Fluxome veebisaitEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 25/02/2014 | Üles