Cesta

Riskantní cesta z laboratoře na trh

Říjen 2012

  Rostlina zkoumaná v laboratoři © iStockphoto - Nicolas Loran

Jeden dánský začínající podnikprávě uvedl do prodeje svůj první produkt pro trh s výživovými doplňky. Tento obrovský krok byl možný díky finanční podpoře Evropské unie.

Proniknout na trh s potravinovými doplňky není vůbec snadné, protože ve fázi vývoje jsou zapotřebí obrovské investice. Dánskému malému podniku Fluxome se tento krok podařil: jeho první produkt se právě vyhodnocuje pro uvedení na trh v USA. Tento doplněk stravy, který kombinuje přírodní složky a kontrolované výrobní procesy, je možné užívat ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví.

Pro to, aby bylo možné dostat tento produkt z laboratoře na trh, uvolnila EU finanční prostředky prostřednictvím Evropského investičního fondu. Během uplynulých 10 let bylo poskytnuto celkem 23 milionů € v podobě rizikového kapitálu, aby se podnik dostal přes kritickou úvodní fázi. Inovativní typ financování se prokázal jako úspěšný a dostal společnost Fluxome na další úroveň. „Když to chcete zvládnout, musíte mít peníze i dobrý nápad,“ vysvětluje Jarne Elleholm, předseda správní rady společnosti Fluxome. „Bez toho by nebylo možné vytvořit firmu, která dnes uspěla díky tomu, že na trh uvedla svůj první produkt.“

Následujícím krokem bude získat dalších 14 milionů € jako rizikový kapitál pro další rozvoj. Připravuje se několik dalších produktů.

  • Příběh o úspěchu společnosti Fluxome – shlédnout videoDeutschEnglishespañolfrançaisitalianoportuguês
  • Kapitál pro malé podniky – příručka Evropského investičního fonduEnglish
  • Pokud chcete expandovat do zahraničí nebo získat financování EU, obraťte se na nejbližšího zástupce sítě Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski
  • Internetové stránky společnosti FluxomeEnglish

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 25/02/2014 | Začátek stránky