Navigatsioonitee

Ühtsuses peitub jõud: ühispank ergutab Küprosel naisettevõtjate tegevust ja pälvib 2012. aastal Euroopa auhinna

November 2012

Artemis Toumazi, CEO of Cyprus Women’s Coop Bank Ltd © European Union, 2012  

Kui Cyprus Women’s Coop Bank Ltd kümme aastat tagasi tegevust alustas, oli naisettevõtjate osakaal umbes 12% – nüüdseks on see tõusnud juba ligi 30%ni. Lisaks sellele saavutusele võitis pank äsja Euroopa ettevõtluse edendamise 2012. aasta konkursil auhinna ettevõtlusvaimu edendamise eest.

Pank asutati Larnacas 350 naise osalusel, et aidata teistel naistel riigi eri paigust oma ettevõtteid luua ja arendada. Naisettevõtluse saadiku Artemis Toumazi juhitud pank pakub väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele kuni 100 000 euro suuruseid väikelaene, mida iseloomustab paindlik tagasimaksegraafik, kuni kaheaastane laenupuhkus, umbes 4% intressimäär ja võimalus saada raha kätte juba 48 tunni jooksul.

Ühtlasi pakub pank nõustamist ja annab klientidele võimaluse kasutada panga professionaalset võrgustikku. Anna Karyda, kes juhib Larnaca lennujaamas autohooldusfirmat, sai ettevõtte laiendamiseks pangast laenuks 60 000 eurot. Tema sõnul oli pangal seejuures väga oluline roll: „Nad andsid meile väga kasulikku teavet nende teenuste kasutamise kohta ja selgitasid, kuidas saada soodsatel tingimustel vahendeid teistest finantseerimisasutustest, mis oli meie jaoks väga tähtis.”

Pank on seotud naisettevõtluse saadikute Euroopa võrgustikuga, mis julgustab ELi 22 liikmesriigis naisi ise ettevõtlusega algust tegema ning jagab nõuandeid edu saavutamiseks.

Lisateave:

 • Edulugu: Cyprus Women’s Coop Bank Ltd – vaadake videotEnglish
 • Euroopa ettevõtluse edendamise konkursi (EEPA) 2012. aasta võitjad
 • Võtke ühendust naisettevõtluse saadikute Euroopa võrgustikugaEnglish
 • Kui soovite abi rahvusvaheliste turgude vallutamiseks või ELi toetuse saamiseks, pöörduge võrgustiku Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskilähima esindaja poole
 • Cyprus Women’s Coop Bank Ltd (veebisait)English

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 13/03/2014 | Üles