Cesta

Společně jsme silnější: Družstevní banka podporuje na Kypru podnikatelky a získává Evropskou cenu za rok 2012

Listopad 2012

Artemis Toumazi, CEO of Cyprus Women’s Coop Bank Ltd © European Union, 2012  

Za deset let působení Ženské družstevní banky (Women’s Co-Operative Bank) vzrostl na Kypru podíl podnikatelek z přibližně 12 % na téměř 30 %. Banka navíc nyní získala Evropskou cenu za podporu podnikání 2012, a to za ‚podporu podnikatelského ducha‘.

Banku zřídilo v Larnace 350 žen, aby ostatním ženám z celé země pomohly zahájit a rozvíjet podnikatelskou činnost. Pod vedením vyslankyně v podnikání Artemis Toumaziové se banka specializuje na drobné půjčky do 100 000 eur, které jsou určeny malým a středním podnikům a vyznačují se pružnými harmonogramy splátek, odkladem splatnosti až dva roky, úrokovými mírami okolo 4 % a možností získat finanční prostředky do 48 hodin.

Banka zároveň poskytuje poradenství a klientům umožňuje přístup do své profesní sítě. Anna Karydová, která na letišti v Larnace řídí autoservis, obdržela půjčku 60 000 eur na rozšíření firmy. Popisuje klíčovou úlohu, kterou v této situaci sehrála banka: „Poskytli nám velice dobré informace o podmínkách, které nabízejí, a jak lze získat financování za výhodných podmínek u jiných bankovních ústavů. To pro nás bylo velmi důležité.“

Banka je napojena na Evropskou síť pro podnikání žen, která podporuje ženy v 22 zemích EU, aby si zakládaly vlastní podniky, a radí jim, jak při tom postupovat, aby dosáhly úspěchu.

Další informace:

  • Příběh o úspěchu kyperské Ženské družstevní banky – podívejte se na videoEnglish
  • Vítězové Evropské ceny za podporu podnikání 2012
  • Kontaktujte Evropskou síť vyslankyň pro podnikáníEnglish
  • Potřebujete-li pomoc s expanzí do zahraničí či získáváním finančních prostředků z EU, obraťte se na nejbližšího zástupce Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski
  • Internetová stránka kyperské Ženské družstevní bankyEnglish

 

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 13/03/2014 | Začátek stránky