Cesta

Společně jsme silnější: Družstevní banka podporuje na Kypru podnikatelky a získává Evropskou cenu za rok 2012

Listopad 2012

Artemis Toumazi, CEO of Cyprus Women’s Coop Bank Ltd © European Union, 2012  

Za deset let působení Ženské družstevní banky (Women’s Co-Operative Bank) vzrostl na Kypru podíl podnikatelek z přibližně 12 % na téměř 30 %. Banka navíc nyní získala Evropskou cenu za podporu podnikání 2012, a to za ‚podporu podnikatelského ducha‘.

Banku zřídilo v Larnace 350 žen, aby ostatním ženám z celé země pomohly zahájit a rozvíjet podnikatelskou činnost. Pod vedením vyslankyně v podnikání Artemis Toumaziové se banka specializuje na drobné půjčky do 100 000 eur, které jsou určeny malým a středním podnikům a vyznačují se pružnými harmonogramy splátek, odkladem splatnosti až dva roky, úrokovými mírami okolo 4 % a možností získat finanční prostředky do 48 hodin.

Banka zároveň poskytuje poradenství a klientům umožňuje přístup do své profesní sítě. Anna Karydová, která na letišti v Larnace řídí autoservis, obdržela půjčku 60 000 eur na rozšíření firmy. Popisuje klíčovou úlohu, kterou v této situaci sehrála banka: „Poskytli nám velice dobré informace o podmínkách, které nabízejí, a jak lze získat financování za výhodných podmínek u jiných bankovních ústavů. To pro nás bylo velmi důležité.“

Banka je napojena na Evropskou síť pro podnikání žen, která podporuje ženy v 22 zemích EU, aby si zakládaly vlastní podniky, a radí jim, jak při tom postupovat, aby dosáhly úspěchu.

Další informace:

  • Příběh o úspěchu kyperské Ženské družstevní banky – podívejte se na videoEnglish
  • Vítězové Evropské ceny za podporu podnikání 2012 pdf - 2 MB [2 MB] български (bg) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)
  • Kontaktujte Evropskou síť vyslankyň pro podnikáníEnglish
  • Potřebujete-li pomoc s expanzí do zahraničí či získáváním finančních prostředků z EU, obraťte se na nejbližšího zástupce Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski
  • Internetová stránka kyperské Ženské družstevní bankyEnglish

 

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 13/03/2014 | Začátek stránky