Navigatsioonitee

Prantsuse väikefirma ökoinnovatsioon puhastab bambuse abil vett

Mai 2012

Briter Wateri tiim, © Phytorem

Uuenduslik süsteem kasutab heitvee keskkonnasõbralikuks käitlemiseks bambust. Euroopa väikeettevõtete rühma algatatud projekti rahastas Euroopa Komisjon, kelle toetus võimaldas kohandada süsteemi tööstuslikuks kasutamiseks.

Bambus on odav ja mugav heitveekäitlemisvahend - see tugev ja kiire kasvuga taim filtreerib tõhusalt välja lämmastikuühendid ja fosfaadid, mida toiduainete ja jookide tootmisel massiliselt tekib.

Praegu vähem kui 20 töötajaga Prantsusmaa väikeettevõte Phytorem töötas välja uuendusliku kontseptsiooni Briter Water ehk bambusel põhineva veefiltreerimissüsteemi. Prantslased ühendasid jõud kahe teise väikeettevõttega (Eau et Industrie Prantsusmaalt ja BeOne GmbH Saksamaalt) ning taotlesid toetust ELi konkurentsivõime ja uuendustegevuse raamprogrammist (CIP), et arendada ideest välja elujõuline tööstuslik äri.

Komisjonilt saadud toetus, mis katab 59% projekti 1 241 461 euro suurusest kogumaksumusest (2009-2012), on siinkohal otsustava tähtsusega: „Kasutasime seda võimalust, et pääseda turule, viia oma tootmisprotsess tööstuslikule tasemele ja tutvustada toodet ka tulevastele klientidele”, selgitab firma Phytorem asejuht Véronique Arfi.

Pärast projekti käivitamist rajas ettevõte Prantsusmaal kaks bambuseistandust ja on asunud arendama ärivõimalusi välismaal.

Toetust saadi komisjoni valdkondadevahelise ökoinnovatsiooni algatuse kaudu. Selle raames toetatakse projekte, mis on suunatud keskkonnamõju leevendamisele või tõhusa ressursikasutuse edendamisele mitmesugustes valdkondades, sealhulgas materjali ringlussevõtt, ehitised, toiduained ja joogid ning rohelisem äri.

Lisateave:

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 24/02/2014 | Üles