Navigačný riadok

Malá belgická mediálna spoločnosť naberá na sile vďaka podpore EÚ

Jún 2012

Kolektív spoločnosti Video Promotion

Belgická spoločnosť Video Promotion, ktorá sa špecializuje na zariaďovanie a vybavovanie televíznych štúdií, vzdoruje hospodárskej kríze a naplno využíva príležitosti, ktoré má na dosah. Podpora pre začínajúce podniky od Európskej komisie umožnila rezké odštartovanie jej stratégie rastu.

Dvaja belgickí podnikatelia Michel Loiseau a Bruno Thieffry prevzali spoločnosť v roku 2006 po tom, ako jej majiteľ odišiel do dôchodku. V súčasných ťažkých hospodárskych časoch bolo veľkou výzvou získať od banky pôžičku na pokrytie začiatočného kapitálu vo výške 300 000 EUR, ktorý potrebovali na rozbehnutie podniku.

So zdolávaním tejto prekážky im pomohli finančné prostriedky EÚ. Európsky investičný fond (EIF) poskytuje v mene Európskej komisie záruky finančným sprostredkovateľom a znižuje tak ich vystavenie riziku. „Bruselský garančný fond a Bruselský fond účasti nám pomohli zabezpečiť bankovú záruku, dodatočné financovanie a záruky od predajcu spoločnosti,“ vysvetľujú podnikatelia. „Takisto podporili a skontrolovali náš podnikateľský plán. Po jeho schválení sa postup vybavovania zrýchlil a rokovania boli oveľa jednoduchšie.“

Dvojica Belgičanov využila financovanie na pretvorenie svojho projektu na ziskový malý podnik, pričom obrat sa zvýšil o 15 % a počet zamestnancov z 8 na 14.

Spoločnosť sa úspešne prispôsobila meniacemu sa prostrediu mediálnych technológií. Klientov priťahuje vďaka využívaniu najnovšej technológie a svoju činnosť rozšírila aj na medzinárodnom trhu. V decembri 2010 uzavrela významnú zmluvu s televíziou francúzskeho senátu a firma nedávno otvorila kanceláriu v Paríži.

Ďalšie informácie:

 • Financovanie MSP z EIFEnglish
 • Ak chcete rozšíriť svoju činnosť na medzinárodnej scéne alebo získať financovanie od EÚ, obráťte sa na najbližšieho predstaviteľa siete Enterprise Europe NetworkEnglish
 • Video na portáli televízie EuronewsEnglish
 • Video PromotionEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 06/12/2013 | Na začiatok