Ścieżka nawigacji

Mała belgijska spółka medialna osiąga kolejne sukcesy dzięki pomocy UE

Czerwiec 2012 r.

Zespół pracowników Video Promotion

Video Promotion, belgijskie przedsiębiorstwo zajmujące się urządzaniem studiów telewizyjnych i dostarczaniem dla nich wyposażenia, stawia czoła kryzysowi gospodarczemu, wykorzystując wszystkie dostępne możliwości. Pomoc na uruchomienie ze strony Komisji Europejskiej zdecydowanie pomogła w pobudzeniu jego strategii wzrostu.

Dwóch belgijskich przedsiębiorców, Michel Loiseau i Bruno Thieffry, przejęło firmę w 2006 roku po przejściu jej właściciela na emeryturę. W tych niekorzystnych dla gospodarki czasach bardzo trudno im było uzyskać kredyt bankowy na 300 000 euro — tyle wynosił niezbędny kapitał na rozruch działalności.

Dzięki funduszom unijnym udało im się przezwyciężyć tę przeszkodę. Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) daje w imieniu Komisji Europejskiej gwarancje dla pośredników finansowych, zmniejszając ponoszone przez nich ryzyko. „Fundusz gwarancyjny Brukseli (Brussels Guarantee Fund) i Fundusz udziałowy Brukseli (Brussels Participation Fund) pomogły nam otrzymać zabezpieczenie bankowe, dodatkowe fundusze i gwarancje od sprzedającego firmę” — wyjaśniają przedsiębiorcy. „Pomogły nam również w opracowaniu planu biznesowego i sprawdziły go. Po zatwierdzeniu wszystko poszło szybko i o wiele łatwiej poradziliśmy sobie z niezbędnymi czynnościami”.

Przedsiębiorcy wykorzystali przyznane im środki na rozwinięcie małej, zyskownej firmy, zwiększając obroty o 15%, a personel z 8 do 14 pracowników.

Przedsiębiorstwo z powodzeniem dostosowało się do zmieniającego się świata technologii medialnych. Przyciąga klientów dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych i rozszerza działalność na rynku międzynarodowym. W grudniu 2010 roku podpisało dużą umowę z francuskim kanałem telewizyjnym Public Sénat, otworzyło również niedawno biuro w Paryżu.

Dowiedz się więcej:

 • Pomoc finansowa z EFI dla MŚPEnglish
 • Aby uzyskać pomoc w zakresie rozwoju działalności za granicą lub otrzymania dofinansowania z funduszy unijnych, należy skontaktować się z najbliższym biurem sieci Enterprise Europe Network
 • Film wideo w EuronewsEnglish
 • Video PromotionEnglish

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 24/02/2014 | Początek strony