Navigācijas ceļš

Neliels Beļģijas plašsaziņas uzņēmums gūst panākumus, pateicoties ES atbalstam

2012. gada jūnijs

„Video Promotion” tehniskā grupa

Beļģijas uzņēmums „Video Promotion”, kas nodarbojas ar televīzijas studiju iekārtošanu un aprīkošanu, izmanto visas iespējas, lai pārvarētu ekonomisko krīzi. Eiropas Komisijas piešķirtais sākumkapitāla finansējums bija izšķirīgais faktors, lai varētu īstenot uzņēmuma izaugsmes stratēģiju.

2006. gadā, kad uzņēmuma īpašnieks aizgāja pensijā, to pārņēma divi beļģu uzņēmēji — Mišels Luiso un Bruno Tefrijs. Šajos grūtajos ekonomikas apstākļos bija visai sarežģīti saņemt bankas aizdevumu 300 000 eiro apmērā, kas bija vajadzīgs, lai finansētu pamatkapitālu un lai uzņēmums varētu veiksmīgi darboties.

ES finansējums palīdzēja viņiem pārvarēt šīs grūtības. Eiropas Investīciju fonds (EIF) Eiropas Komisijas uzdevumā sniedz garantijas finanšu starpniekiem, tādējādi mazinot riska ietekmi uz tiem. „Briseles Garantiju fonds un Briseles Dalības fonds mums palīdzēja iegūt bankas garantiju, papildu finansējumu un uzņēmuma pārdevēja garantijas,” sacīja abi uzņēmēji. „Šie fondi arī atbalstīja un izskatīja mūsu uzņēmējdarbības plānu. Tiklīdz to apstiprināja, viss nokārtojās ļoti ātri un bija daudz vieglāk veikt darījumus.”

Ar šiem līdzekļiem viņiem izdevās projektu pārvērst pelnošā mazajā uzņēmumā, paaugstinot apgrozījumu par 15 % un sākotnējo 8 darbinieku vietā nodarbinot jau 14 darbiniekus.

Uzņēmums ir veiksmīgi pielāgojies mainīgajai plašsaziņas tehnoloģiju videi. Tas piesaista klientus, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, un ir iekļuvis starptautiskajā tirgū — 2010. gada decembrī uzņēmums noslēdza svarīgu līgumu ar Francijas televīziju „Public Sénat” un nesen atvēra biroju Parīzē.

Uzziniet vairāk:

 • EIF piešķirtais finansējums MVUEnglish
 • Ja jums vajadzīga palīdzība saistībā ar iekļūšanu starptautiskajā tirgū vai ES finansējuma saņemšanu, sazinieties ar vietējo Eiropas Biznesa atbalsta tīklaEnglishpārstāvi
 • Videomateriāls portālā „Euronews”English
 • „Video Promotion”English

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 24/02/2014 | Lapas sākums