Navigatsioonitee

Väike Belgia meediaettevõte areneb hüppeliselt tänu ELi toetusele

Juuni 2012

Video Promotioni välitöörühm

Telestuudiote sisustamisele ja tehnikaga varustamisele spetsialiseerunud Belgia ettevõte Video Promotion trotsib majanduskriisi, kasutades maksimaalselt kõiki käepäraseid võimalusi. Euroopa Komisjoni starditoetus osutus määravaks selle kasvustrateegia käimalükkamisel.

Michel Loiseau ja Bruno Thieffry on kaks Belgia ettevõtjat, kes võtsid ettevõtte üle 2006. aastal pärast endise omaniku pensionile jäämist. Nendel majanduslikult rasketel aegadel oli suur probleem, kuidas saada pangalaenu äri käimalükkamiseks vajaliku 300000-eurose stardikapitali katteks.

ELi tagatisega rahastamine aitas neil seda takistust ületada. Euroopa Komisjoni nimel pakub Euroopa Investeerimisfond (EIF) finantsvahendajatele tagatisi, mis vähendavad nende riskiastet. „Brüsseli Garantiifond (Brussels Guarantee Fund) ja Brüsseli Osalusfond (Brussels Participation Fund) aitasid meil hankida pangatagatise, lisarahastamist ja ettevõtte müüja tagatisi,” selgitavad ettevõtjad. „Nad ka toetasid meie äriplaani ja vaatasid selle üle. Pärast heakskiitmist edenes protsess kiiresti ja asjaajamine läks palju lihtsamaks.”

Rahastamise abiga muutsid äripartnerid oma projekti tulutoovaks väikeettevõtteks, tõstsid käivet 15% ja võtsid 8 töötaja asemel tööle 14.

Ettevõte kohanes edukalt meediatehnoloogia muutuva keskkonnaga. Kliente meelitatakse ligi uusima tehnika kasutamisega, samuti on laienetud rahvusvahelisele turule: 2010. aasta detsembris sõlmiti märkimisväärne leping Prantsusmaa telejaamaga Public Senat TV ning äsja avati ka esindus Pariisis.

Lisateave:

 • VKEde rahastamine EIFiltEnglish
 • Abi leidmiseks rahvusvahelisele turule minnes või ELi toetuste saamiseks pöörduge võrgustiku Enterprise Europe NetworkEnglishlähima esindaja poole
 • Euronewsi videoEnglish
 • Video PromotionEnglish

 

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 06/12/2013 | Üles