Cesta

Malá belgická mediální společnost jde od úspěchu k úspěchu díky pomoci od EU

Červen 2012

Terénní tým „Video Promotion“

Video Promotion, belgická společnost specializující se na budování a výbavu televizních studií, čelí hospodářské krizi tak, že se snaží maximálně využívat dostupné příležitosti. Ukázalo se, že pro nastartování její strategie růstu byla klíčová podpora pro začínající podniky od Evropské komise.

Dva belgičtí podnikatelé, Michel Loiseau a Bruno Thieffry, převzali společnost v roce 2006 po tom, co její majitel odešel do penze. V této hospodářsky náročné době bylo velmi těžké získat bankovní půjčku na pokrytí počátečního kapitálu ve výši 300 000 eur, který potřebovali na rozběhnutí podniku.

Financování s podporou EU jim pomohlo tuto překážku překonat. Evropský investiční fond (EIF) jménem Evropské komise poskytuje záruky finančním zprostředkovatelům, čímž snižuje riziko, které nesou. „Bruselský záruční fond a Bruselský účastnický fond nám pomohly získat bankovní záruku, další financování a záruky od prodejce společnosti,“ vysvětlují podnikatelé. „Rovněž podpořili a přezkoumali náš obchodní plán. Po schválení šel proces rychle a jednání byla mnohem snazší.“

Tito dva Belgičané díky dostupným financím přeměnili projekt na ziskový malý podnik, zvýšili obrat o 15 % a rozšířili personál z 8 na 14 osob.

Společnost se úspěšně přizpůsobila měnícímu se prostředí mediálních technologií. Získává klienty díky tomu, že využívá nejnovější technologie, a vstoupila na mezinárodní trh: v prosinci 2010 byla podepsána významná smlouva se společností Public Senat TV ve Francii a firma nedávno otevřela pobočku v Paříži.

Další informace:

  • Financování MSP z EIFEnglish
  • Pokud chcete proniknout na mezinárodní trh nebo chcete získat financování od EU, obraťte se na nejbližšího zástupce sítě Enterprise Europe NetworkEnglish
  • Video na EuronewsEnglish
  • Video PromotionEnglish

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 06/12/2013 | Začátek stránky