Navigačný riadok

Neatcork: španielsko-nemecké obchodné partnerstvo prináša koniec skazenému vínu

Júl 2012

Korkové zátky vo fľašiach na víno

Španielski podnikatelia a nemeckí vedci otvorili nové partnerstvo, ktorého cieľom je vytvoriť neškodný korok. Vďaka pomoci z EÚ môže firma Maquinaria Moderna, malý španielsky podnik špecializujúci sa na stáčanie vína a šampanského, spojiť sily s tímom vedcov z Ústavu pre výskum plazmy v Nemecku, aby túto myšlienku uplatnili v praxi.

Vedci vytvorili projekt Neatcork, v rámci ktorého skúmajú možnosti ošetrenia korku, aby sa eliminovalo riziko korkovej pachuti.

Pri hľadaní partnerov sa obrátili na miestnu pobočku organizácie Enterprise Europe Network. Takto sa skontaktovali so spoločnosťou Maquinaria Moderna.

Do projektu sú zapojené aj iné podniky, ako napríklad Antonelli San Marco a Champagne Laurenti, dva rodinné podniky, ktoré sa špecializujú na výrobu vína a šampanského, ako aj stredne veľká spoločnosť AFS pôsobiaca v oblasti priemyselných technológií.

Projekt získal financie vo výške 1,01 mil. EUR z rámcového programu EÚ pre výskum (7. RP). „Keď ako prví dokážeme vyrobiť neškodný korok, bude to výborné pre podnikanie,“ vysvetľuje Ramon Ventua, manažér spoločnosti Maquinaria Moderna. Predpokladá sa, že projekt využijú tisíce európskych vinárov, pretože budú môcť zlepšiť kvalitu svojich výrobkov a zároveň zvýšiť spokojnosť zákazníkov.

 • Ak potrebujete pomoc so získaním financií z EÚ alebo preniknúť do zahraničia, spojte sa s najbližším predstaviteľom siete Enterprise Europe NetworkEnglish.
 • Získajte finančné prostriedky na svoj výskumný projekt prostredníctvom rámcového programu EÚ pre výskumEnglish – výzva na predkladanie návrhov na rok 2012 sa začína v júli.
 • Rámcový program EÚ pre výskumEnglish – konkrétne informácie pre malé a stredné podniky
 • Internetová stránka projektu NeatcorkEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 24/02/2014 | Na začiatok