Ścieżka nawigacji

Neatcork: hiszpańsko-niemiecka współpraca położy kres problemom z wadami korków

Lipiec 2012

Korki do wina

Hiszpańscy przedsiębiorcy i niemieccy badacze mogą otworzyć szampana – ruszyła współpraca mająca na celu produkcję korków niepsujących smaku wina. Dzięki pomocy UE małe hiszpańskie przedsiębiorstwo Maquinaria Moderna specjalizujące się w butelkowaniu win i szampanów połączyło siły z zespołem naukowców z niemieckiego Instytutu Badań nad Plazmą, aby wdrożyć ten pomysł w praktyce.

Badacze zainicjowali projekt „Neatcork” w celu ustalenia, jakiej obróbce można poddać korek, żeby wyeliminować ryzyko zepsucia wina.

Aby znaleźć partnerów, zwrócili się do lokalnego oddziału sieci Enterprise Europe Network. W ten sposób nawiązali kontakt z firmą Maquinaria Moderna.

Wśród pozostałych przedsiębiorstw zaangażowanych w projekt są Antonelli San Marco i Champagne Laurenti – dwie rodzinne firmy specjalizujące się w produkcji win i szampanów, jak również średniej wielkości spółka AFS opracowująca technologie przemysłowe.

Projekt otrzymał finansowanie w wysokości 1,01 mln EUR z programu ramowego UE w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji (7PR). „Gdy staniemy się pierwszą firmą produkującą korki niepsujące smaku wina, przyniesie to doskonały efekt biznesowy” – wyjaśnia kierownik Maquinaria Moderna, Ramon Ventura. Projekt powinien zaowocować korzyściami dla tysięcy europejskich winiarzy, którzy będą mogli poprawić jakość swoich wyrobów i podwyższyć poziom zadowolenia klientów.

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 24/02/2014 | Początek strony