Navigatsioonitee

Neatcork: Hispaania ja Saksa ärikoostöö teeb lõpu veine rikkuvale kõrvalmaitsele

Juuli 2012

Veinipudelikorgid

Hispaania ettevõtjad ja Saksa teadlased korkisid lahti uue koostöövõimaluse, mille eesmärk on saada valmis kõrvalmaitsevaba kork. Veini ja šampanja villimisega tegelev Hispaania väikeettevõte Maquinaria Moderna ühendas jõud Saksamaa plasmauuringute instituudi teadlaste rühmaga, et see idee ELi kaasabil ellu viia.

Teadlased algatasid projekti Neatcork, mille käigus oli plaanis uurida, kuidas korke töödeldes vabaneda kõrvalmaitse ohust.

Partnerite leidmiseks pöörduti võrgustiku Enterprise Europe Network kohaliku esinduse poole. Nii saadigi ühendust Maquinaria Modernaga.

Veel on projekti kaasatud kaks perefirmat, mis tegelevad veini ja šampanja tootmisega (Antonelli San Marco ja Champagne Laurenti) ning keskmise suurusega tööstustehnoloogia ettevõte AFS.

Projekti toetuseks eraldati ELi teadusuuringute raamprogrammi (7RP) vahenditest 1,01 miljonit eurot. „Kui meil õnnestub esimesena välja töötada kõrvalmaitsevaba kork, tuleb see ärile kõvasti kasuks,” selgitab Maquinaria Moderna juht Ramon Ventura. Projektist loodetakse kasu tuhandetele Euroopa viinamarjakasvatajatele, kellel avaneb võimalus muuta oma tooted kvaliteetsemaks ja suurendada klientide rahulolu.

  • Kui soovite saada ELi toetust või laieneda rahvusvahelistele turgudele, võtke ühendust võrgustiku Enterprise Europe NetworkEnglish lähima esindajaga.
  • Oma uurimisprojektile saate toetust taotleda ELi teadusuuringute raamprogrammiEnglish kaudu – 2012. aasta projektikonkurss algab juulis.
  • ELi teadusuuringute raamprogrammEnglish – VKEdele mõeldud teave
  • Projekti Neatcork veebisaitEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

    Kõik uudisedRSS

    Põhiprogrammid ettevõtjatele

    • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
    • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

    Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
    ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

    Viimati muudetud: 24/02/2014 | Üles