Cesta

Neatcork: německo-španělské obchodní partnerství znamená konec pro víno s příchutí korku

Červenec 2012  

Korky pro vinné lahve

Španělští podnikatelé a němečtí výzkumní pracovníci uzavřeli nové partnerství, jehož cílem je vyrobit korek bez příchuti. Díky pomoci EU španělský malý podnik Maquinaria Moderna specializující se na plnění lahví vína a šampaňského spojil síly s týmem výzkumných pracovníků z Ústavu pro výzkum plasmy v Německu, aby tento nápad společně realizovali.

Výzkumní pracovníci zahájili projekt „Neatcork“, v rámci něhož zkoumali, jak lze korek ošetřovat tak, aby se eliminovalo jakékoli riziko příchuti korku.

Obrátili se na místní pobočku sítě Enterprise Europe Network, aby nalezli partnery. Díky tomu se dostali do kontaktu se společností Maquinaria Moderna.

Dalšími podniky, které se projektu účastní, jsou Antonelli San Marco a Champagne Laurenti, dva rodinné podniky specializující se na výrobu vína a šampaňského, a středně velká průmyslově-technologická firma AFS.

Projekt obdržel 1,01 milionů eur jako financování od EU z rámcového programu pro výzkum (RP7). „Až se staneme prvními, kdo bude vyrábět korek bez příchuti, bude to skvělé pro podnik,“ vysvětluje manažer společnosti Maquinaria Moderna, Ramon Ventura. Projekt má přinést užitek tisícům evropských vinařů, kteří budou schopni zlepšit kvalitu svých produktů, a tak zvýšit spokojenost zákazníků.

  • pokud chcete pomoc se získáním financování z EU nebo chcete rozšířit svou působnost do zahraničí, obraťte se na nejbližšího zástupce sítě Enterprise Europe NetworkEnglish
  • získejte financování pro svůj výzkumný projekt prostřednictvím rámcového programu pro výzkum EUEnglish – výzva k předkládání návrhů pro rok 2012 začíná v červenci
  • Rámcový program pro výzkum EUEnglish – specifické informace pro MSP
  • Internetové stránky projektu NeatcorkEnglish

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 24/02/2014 | Začátek stránky