Ścieżka nawigacji

Buty do biegania bez pięty achillesowej

Luty 2012

Buty do biegania bez pięt © Healus Ltd

Opatentowana technologia umożliwiła stworzenie pozbawionego pięt obuwia do biegania, które pomaga osiągać lepsze wyniki, a przy tym zmniejsza obciążenie organizmu i zagrożenie dla zdrowia. Dzięki unijnemu dofinansowaniu małe przedsiębiorstwa i mikroprzedsiębiorstwa połączyły siły w celu opracowania innowacyjnego obuwia sportowego.

Dzięki zastąpieniu wyściełanej pięty tradycyjnego buta sportowego amortyzującą podeszwą umieszczoną pod środkową częścią stopy zmniejsza się nacisk na piętę, kolano oraz kostkę.

Projekt jest pomysłem fizjoterapeuty Adri Hartvelda, założyciela i dyrektora zarządzającego firmy Healus Technology English. Jego mikroprzedsiębiorstwo przez 10 lat opracowywało i testowało ten pomysł. Aby przekuć go na sukces rynkowy, firma podjęła współpracę w zakresie badań z wieloma europejskimi partnerami, z których większość była mikroprzedsiębiorstwami (firmy zatrudniające mniej niż 10 pracowników) lub małymi przedsiębiorstwami (firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników).

Stworzone w ten sposób konsorcjum badawcze otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości 1,02 miliona euro w ramach Siódmego Programu Ramowego (FP7). Projekt "Badania wspierające MŚP" ma na celu wzmocnienie zdolności innowacyjnych europejskich MŚP oraz ich wkładu w rozwój produktów i rynków zbytu opartych na nowych technologiach. Unijne dofinansowanie pomogło w przeprowadzeniu badań, ocen i testów, a także w rozpowszechnieniu informacji i transferze technologii.

W przyszłości unijny program finansowania badań i innowacji obejmie również komercjalizację, tj. wspieranie innowacyjnych MŚP we wprowadzaniu produktów na rynek.

Więcej informacji:

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 24/02/2014 | Początek strony