Navigācijas ceļš

Skriešanas apavi bez Ahileja papēža

2012. gada februāris

Bezpapēžu skriešanas apavi © Healus Ltd

Patentēta tehnoloģija ir ļāvusi radīt bezpapēžu skriešanas apavus, ar kuru palīdzību tiek uzlaboti rezultāti, ļaujot mazāk sasprindzināt ķermeni un samazināt riskus veselībai. Pateicoties ES finansējumam pētniecībai, mazie uzņēmumi un mikrouzņēmumi apvienoja spēkus un radīja inovatīvus apavus.

Aizvietojot tradicionālo skriešanas apavu polsterēto papēdi ar triecienu amortizējošu zoli, kas atrodas zem pēdas vidusdaļas, tiek samazināta ietekme uz papēdi, kā arī uz ceļiem un potītēm.

Šis projekts ir fizioterapeita un uzņēmuma Healus Technology English, kas atrodas Apvienotajā Karalistē, dibinātāja un rīkotājdirektora Adri Hartvelda (Adri Hartveld) lolojums. Mikrouzņēmumā šī iecere tika modelēta un izmēģināta 10 gadus. Lai izveidotu no tās pārdodamu produktu, uzņēmums sadarbojās ar daudziem pētniecības partneriem dažādās Eiropas valstīs, no kuriem daudzi ir mikrouzņēmumi (ar mazāk nekā 10 darbiniekiem) un mazie uzņēmumi (ar 10 līdz 49 darbiniekiem).

Šī pētniecības apvienība no ES subsīdiju finansējuma saņēma EUR 1,02 miljonus Septītās pamatprogrammas ("FP7") ietvaros - sadaļas "Pētniecība MVU labā" mērķis ir palielināt Eiropas MVU inovāciju jaudu un to ieguldījumu jaunās tehnoloģijās balstītu produktu un tirgu attīstībā. Finansējums deva iespēju īstenot izpēti, vērtēšanu un izmēģinājumus, kā arī veikt izplatīšanas darbības un tehnoloģiju nodošanu.

Nākotnē ES finansējuma programma pētniecībai un inovācijai ietvers arī komercializāciju, palīdzot inovatīviem MVU novirzīt to radītos produktus no laboratorijām uz tirgu.

Vairāk informācijas:

 • Pašreizējā ES pētniecības pamatprogramma laikposmam līdz 2013. gadam, kas pieejama MVU English (Septītā pamatprogramma - "FP7")
 • Pašreizējā ES inovāciju programma laikposmam līdz 2013. gadam - īpaši paredzēta MVU (Konkurētspējas un inovāciju ietvarprogramma - "CIP")
 • Lai iegūtu vairāk informācijas un konsultācijas par ES finansējumu un līdzekļiem, kas paredzēti MVU, sazinieties ar tuvāko Eiropas uzņēmējdarbības atbalsta tīkla English pārstāvi
 • Nākotnes ES programma pētniecībai un inovācijai laikposmam no 2014. gada līdz 2020. gadam English ("Apvārsnis 2020")

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 24/02/2014 | Lapas sākums