Navigatsioonitee

Jooksujalatsid ilma Achilleuse kannata

Veebruar 2012

Ilma kannata jooksujalatsid © Healus Ltd

Patenteeritud tehnoloogia baasil loodi ilma kannaosata jooksujalatsid, mis vähendavad kehale avalduvat koormust ja terviseriske ning parandavad tulemusi. Tänu ELi teadustoetusele sündisid väike- ja mikroettevõtete ühise töö viljana uuenduslikud jalatsid.

Traditsiooniliste jooksujalatsite polsterdatud kannaosa asendati pöiavõlvi all paikneva põrutust summutava integreeritud tallaga, mis võimaldab vähendada nii kannaosa kui ka põlvede ja pahkluude põrutusi.

Projekti autor on füsioterapeut Adri Hartveld, kes on Ühendkuningriigi ettevõtte Healus Technology company English rajaja ja tegevdirektor. Prototüübi valmistamisele ja testimisele kulus mikroettevõttel 10 aastat. Et viia toode turustamiskõlblikule kujule, ühendati teadustöö tegemiseks jõud arvukate eri Euroopa riikidest pärit partneritega, nende seas mitmete mikro- (alla 10 töötaja) ja väikeettevõtetega (10-49 töötajat).

Seitsmenda raamprogrammi (7RP) teema "Teadusuuringud VKEde hüvanguks" on suunatud Euroopa VKEde innovatsioonisuutlikkuse tugevdamisele ja nende panuse suurendamisele uute tehnoloogiapõhiste toodete ja turgude arendamisse ning selle raames sai teaduskonsortsium ELilt rahalise toetusena 1,02 miljonit eurot. Rahastamine tegi võimalikuks nii uurimistöö, hindamise ja testimise kui ka teabe levitamise ja tehnoloogiasiirde.

Tulevikus hõlmab ELi teadusuuringute ja uuendustegevuse rahastamisprogramm ka seeriatootmise alustamist, et aidata uuendusmeelsetel VKEdel oma tooted laborist turule viia.

Lisateave:

 • Praegune ELi teadusuuringute raamprogramm aastani 2013 - avatud osalemiseks ka VKEdele English (seitsmes raamprogramm - 7RP)
 • Praegune ELi uuendustegevuse programm aastani 2013 - suunatud ennekõike VKEdele (konkurentsivõime ja uuendustegevuse programm - CIP)
 • VKEdele mõeldud ELi toetuste ja rahastamisvõimaluste kohta saate täpsemat teavet küsida võrgustiku Enterprise Europe Network English lähimalt esindajalt
 • Tulevane ELi teadusuuringute ja uuendustegevuse programm aastateks 2014-2020 English (Horizon 2020)

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 24/02/2014 | Üles