Cesta

Běžecká obuv bez Achillovy paty

Únor 2012

Běžecká obuv bez podpatků © Healus Ltd

Díky patentované technologii se podařilo vytvořit běžeckou obuv bez podpatků, která zvyšuje výkon a zároveň méně zatěžuje tělo a snižuje zdravotní rizika. Malé podniky a mikropodniky spojily své síly a vyvinuly inovativní obuv, a to s pomocí financování EU v oblasti výzkumu.

Polstrovaná pata tradiční běžecké obuvi byla nahrazena speciální podrážkou absorbující nárazy, která je umístěna pod střední částí chodidla, čímž se redukuje nepříznivý účinek na patu a také na kolena a kotníky.

Duchovním otcem projektu je fyzioterapeut Adri Hartveld, který je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Healus Technology Englishse sídlem ve Spojeném království. Tento mikropodnik vytvořil prototyp obuvi a zmíněnou koncepci 10 let testoval. Jeho cílem bylo vytvořit prodejný výrobek, a proto se spojil s řadou výzkumných partnerských podniků v různých evropských zemích, přičemž mnohé z nich jsou mikropodniky (s méně než 10 zaměstnanci) a malé podniky (od 10 do 49 zaměstnanců).

Toto výzkumné konsorcium získalo od EU 1,02 milionu eur v podobě grantu v rámci Sedmého rámcového programu (RP7) - námět "Výzkum ve prospěch MSP" si klade za cíl posilovat inovační způsobilost evropských MSP a jejich přínos k rozvoji výrobků a trhů vycházejících z nových technologií. Díky poskytnutým finančním prostředkům bylo možné provést výzkum, vyhodnocení a testování a také činnosti v souvislosti s šířením poznatků a převod technologií.

V budoucnosti bude program pro financování výzkumu a inovací EU zahrnovat také obchodní využití, což MSP pomůže, aby své výrobky dostaly z laboratoře na trh.

Více informací:

  • Současný rámcový program EU - výzkumný program do roku 2013 - dostupný pro MSPEnglish(Sedmý rámcový program - RP7)
  • Současný program EU pro inovace do roku 2013 - speciálně zaměřený na MSP (Program pro konkurenceschopnost a inovace - CIP)
  • Chcete-li získat více informací nebo chcete-li poradit v souvislosti s financováním EU a finančními prostředky pro MSP, kontaktujte nejbližšího zástupce sítě Enterprise Europe Network English
  • Budoucí program EU pro výzkum a inovace v období 2014 až 2020 English(Horizon 2020)

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 24/02/2014 | Začátek stránky