Navigačný riadok

Grécky mikroelektronický klaster - veľké príležitosti pre malé podniky

December 2012

Solárny panel © iStockphoto - Kyu Oh

Jeden z prvých gréckych klastrov v oblasti mikroelektroniky otvára nové obzory pre malé grécke podniky prepojením inovácií a trvalej udržateľnosti. Pomáha uvádzať na trh inovačné riešenia, ktoré prospievajú hospodárstvu aj životnému prostrediu.

Monitorovanie jednej z najväčších solárnych fariem v krajine, ktorá sa nachádza v severnej časti Atén, sa zverilo malému gréckemu podniku, ktorý sa špecializuje na komunikačné a riadiace systémy.

Spoločnosť InAccess Networks, ktorá je poskytovateľom riešení na monitorovanie infraštruktúry, sa za ostatné dva roky rozrástla z 10 na viac ako 50 zamestnancov a je súčasťou jedného z prvých gréckych mikroelektronických klastrov v Aténach.

Klaster v roku 2008 založila nezisková organizácia Corallia. Vďaka pomocnej ruke z EÚ môže ponúknuť bohaté množstvo príležitostí pre malé firmy s inovačnou iskrou. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) získal finančné prostriedky vo výške 40 miliónov €.

„Prostredníctvom klastra sme dostali možnosť propagovať a skvalitňovať naše riadiace a monitorovacie riešenia,“ hovorí Vassilis Nellas, riaditeľ spoločnosti InAccess Networks. Ozrejmuje, že poskytnutá podpora sa vzťahuje na rôzne oblasti vrátane patentov, správy práv duševného vlastníctva, marketingu a produktového manažmentu.

Klastrová iniciatíva je verejno-súkromné partnerstvo, ktorého cieľom je podporiť podnikanie a inovácie v snahe posilniť konkurencieschopnosť Grécka.

Nedávno boli v Grécku zriadené ďalšie dva klastre, v ktorých sa celkovo spája viac ako 130 podnikov.

EÚ považuje klastre za silné hybné sily hospodárskeho rozvoja a inovácií a pomáha svojim členským štátom presadzovať klastrové iniciatívy.

 • Úspešný príbeh gréckych klastrov - pozrite si videoEnglish
 • Ak potrebujete pomoc pri rozšírení činnosti do zahraničia alebo chcete získať financie z EÚ, obráťte sa na najbližšieho predstaviteľa siete Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski.
 • Ďalšie informácie o podpore EÚ pre klastreEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 26/02/2014 | Na začiatok