Navigatsioonitee

Kreeka mikroelektroonika klaster: väikeste ettevõtete suured võimalused

Detsember 2012

Päikesepaneel © iStockphoto - Kyu Oh

Uuenduslikkust ja keskkonnasäästlikkust ühendades avab üks esimesi mikroelektroonika klastreid Kreekas uusi väljavaateid sealsetele väikeettevõtetele. Aidates turustada uuenduslikke lahendusi, toob see kasu nii majandusele kui ka keskkonnale.

Side- ja juhtimissüsteemidele spetsialiseerunud Kreeka väikeettevõte valiti Ateenast põhja pool asuva, riigi ühe suurima päikeseenergiapargi järelevaatajaks.

Infrastruktuuri seirelahenduste pakkuja InAccess Networks, mille töötajate arv on kasvanud kahe viimase aasta jooksul 10lt 50ni, kuulub Ateenas asuvasse mikroelektroonika klastrisse, mis on Kreekas üks esimesi.

Mittetulundusorganisatsiooni Corallia poolt 2008. aastal loodud klaster pakub rikkalikult võimalusi uuendusliku kallakuga väikeettevõtetele - ja seda kõike tänu ELi abile. Euroopa Regionaalarengu Fond (ERF) rahastas klastrit 40 miljoni euroga.

„Klastri kaudu saime võimaluse oma juhtimis- ja seirelahendusi reklaamida ja täiustada,” sõnas InAccess Networksi juht Vassilis Nellas. Toetus hõlmab tema sõnul mitmeid valdkondi, kaasa arvatud patendid, intellektuaalomandi õiguste haldamine, turundus ja tootehaldus.

Avaliku ja erasektori koostöös tegutseva klastri eesmärk on hoogustada ettevõtlust ja innovatsiooni ning seeläbi parandada Kreeka konkurentsivõimet.

Hiljuti loodi Kreekas veel kaks klastrit, kuhu on koondunud kokku üle 130 ettevõtte.

EL tunnustab klastreid kui majanduse arengu ja innovatsiooni tugevaid edasiviijaid ning aitab liikmesriikidel klastrite loomist igati soodustada.

 • Kreeka klastrite edulugu (video)English
 • Kui soovite saada ELi toetust või laieneda rahvusvahelistele turgudele, võtke ühendust võrgustiku Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskilähima esindajaga
 • ELi toetus klastritele: täpsem teaveEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 26/02/2014 | Üles