Navigatsioonitee

London kutsub Portot: muusika ühisel jõul mere taha

August 2012

Retox Musiclinic

Algaja ettevõtja Rita Maia Portugalist asutas Portos ürituste korraldamisega tegeleva mikroettevõtte Ilha da Fantasia, mis toob kunsti ja muusika tänavatele. ELi rahastatud programmi „Erasmus noortele ettevõtjatele” toel töötas ta kuus kuud Londonis kogenud muusikaettevõtja juures ja tutvus ala köögipoolega.

Euroopa ettevõtjate vahetusprogrammi eesmärk on jagada vastsetele ettevõtjateleväikeettevõtte asutamiseks ja juhtimiseks vajalikke oskusi, samas kui võõrustajad saavad vastutasuks värskeid ideid.

Programm viis pr Maia kokku dr Alick Sethiga, kelle loodud mikroettevõte Retox Musiclinic aitab artiste ja levifirmasid muusikaturule.

Dr Sethi ja pr Maia loominguline Euroopa koostöö kujunes kasulikuks kogemuseks mõlemale: „Rita panus osutus oodatust suuremaks … nii turunduse kui suhtlusvõrgustike osas,” selgitab dr Sethi.

Pr Maia aga sai oma firmale hoo sisse – tänu produtsentide, stuudiote ja paljutõotavate muusikutega sõlmitud kontaktidele. „Kõige tähtsam oli kuulda Alicku kogemustest oma ettevõtte asutamisel ja arendamisel,” rõhutab ta.

ELi programm põhineb kohalikel kontaktpunktidel, ettevõtluskogemustel ja välismaal viibimiseks rahalise toetuse pakkumisel.

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 24/02/2014 | Üles