Navigācijas ceļš

MVU no Igaunijas un Pireneju pussalas izveido partnerību, lai iekarotu starptautisko tirgu  

2012. gada aprīlis

Mobilais tālrunis © Yasin Öztürk  

Šķiet, kas gan var vienot Baltijas un Pireneju pussalas valstis, kas atrodas Eiropas pretējās malās? Un tomēr —Spānijas un Igaunijas mazie tehnoloģiju uzņēmumi ar Eiropas Biznesa atbalsta tīkla palīdzību ir apvienojušies veiksmīgā partnerībā un paplašinājuši darbību ārpus ES tirgus. Vislabākais internacionalizācijas piemērs.

„Fortumo” — viens no vadošajiem mobilo SMS maksājumu pakalpojumu sniedzējiem Igaunijas pilsētā Tartu — pēdējo 12 gadu laikā ir ievērojami paplašinājis savu darbību. Mazais uzņēmums tagad darbojas vairāk nekā 60 valstīs, un tā galvenajā birojā strādā 30 darbinieki.

Savukārt kontinenta otrā malā inovatīvs Spānijas uzņēmums „NVIA” sniedz līdzīgus mobilo maksājumu pakalpojumus Dienvideiropā un Latīņamerikā. Kad „Fortumo” vēlējās paplašināt darbību Latīņamerikā, tas zināja, ka vislabāk vērsties pie uzņēmuma, kam šajā ziņā jau ir pieredze. No savas puses „Fortumo” piedāvāja palīdzēt „NVIA” sākt iecerēto darbību Baltijas un Austrumeiropas tirgū.

Abi uzņēmumi sākumā diemžēl neko nezināja viens par otru, bet, par laimi, Eiropas Biznesa atbalsta tīkls visu vērsa par labu. Uzzinot par „Fortumo” ieceri iekarot Latīņamerikas tirgu, atbalsta tīkla pārstāvji no Tartu Zinātnes parka sarīkoja „Fortumo” tikšanos ar „NVIA” Portugāles filiāles pārstāvjiem, kā rezultātā tika nodibināta partnerība. Šo projektu sāka Portugāles filiāle, kurā nodarbināti 6 darbinieki, taču patlaban par sadarbību atbild galvenokārt uzņēmuma Spānijas filiāle.

„Lai sāktu uzņēmējdarbību jaunā valstī, jāvelta milzums laika un naudas,” apgalvo „Fortumo” vadītājs Andrejs Dementjevs. „Mēs ar prieku pieņēmām partneruzņēmuma palīdzību, kuram bija vajadzīgie sakari ar Latīņamerikas vietējiem mobilo sakaru operatoriem.” Abi uzņēmumi jau divus gadus veiksmīgi sadarbojas un īsteno projektus Latīņamerikā.

Eiropas Komisijas finansētais Eiropas Biznesa atbalsta tīkls sniedz atbalstu Eiropas uzņēmumiem, nodrošinot tīklošanas iespējas 48 valstīs, kā arī sniedz cita veida uzņēmējdarbības atbalstu un informatīvus pakalpojumus.

Lasiet vairāk:

 • Eiropas Biznesa atbalsta tīkls English — sazinieties ar vietējo tīklu, kas sniedz individuālu atbalstu saistībā ar finansējumu, partnerībām, tehnoloģijām u.c.
 • „Fortumo”English
 • „NVIA”English

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 25/11/2013 | Lapas sākums