Naršymo kelias

Estijos ir Iberijos MVĮ partnerystė siekiant bendrų rezultatų

2012 m. balandis

Mobilusis telefonas © Yasin Öztürk  

Atrodo, jog būdami skirtingose Europos dalyse, Baltijos ir Iberijos regionai negalėtų bendradarbiauti. Tačiau padedant Europos verslo ir inovacijų tinklui, dvi mažos šių šalių technologijų įmonės sukūrė sėkmingą komandą, veikiančią už ES ribų. Tai puikus internacionalizacijos pavyzdys.

„Fortumo“ – įmonė, teikianti mobiliųjų mokėjimų trumposiomis žinutėmis paslaugas, įsikūrusi Tartu, Estijoje, pastaruosius 12 metų pasižymi įspūdinga veiklos plėtra. Maža įmonė dabar veikia daugiau nei 60 šalių, o jos būstinėje dirba 30 žmonių.

Kitoje žemyno pusėje novatoriška Ispanijos įmonė NVIA teikia panašias mobiliųjų mokėjimų paslaugas Pietų Europoje ir Lotynų Amerikoje. Kai „Fortumo“ ieškojo galimybių plėsti veiklą Lotynų Amerikoje, ar galėjo būti geresnis pasirinkimas nei įmonė, jau turinti patirties šiame regione? Tuo tarpu „Fortumo“ galėjo padėti NVIA vykdyti veiklą Baltijos regione ir Rytų Europoje.

Deja, jos nebuvo girdėjusios viena apie kitą, tačiau joms padėjo Europos verslo ir inovacijų tinklas. Sužinoję apie „Fortumo“ ketinimą pradėti vykdyti veiklą Lotynų Amerikoje, tinklo atstovai iš Tartu mokslo parko suorganizavo „Fortumo“ ir NVIA Portugalijos padalinio susitikimą. Taip gimė partnerystė. Portugalijos padalinys, turintis 6 darbuotojus, pradėjo projektą, o dabar bendrą veiklą daugiausiai vykdo įmonės padalinys Ispanijoje.

„Darbas naujoje šalyje yra didžiulė laiko ir pinigų investicija, – sakė „Fortumo“ vykdomasis direktorius Andrejus Dementjevas. – Labai džiaugėmės, kad mums padėjo partneris, turintis tinkamų ryšių su nacionaliniais mobiliojo ryšio operatoriais Lotynų Amerikoje“. Įmonės jau dvejus metus sėkmingai bendradarbiauja vykdydamos projektus Lotynų Amerikoje.

Europos verslo ir inovacijų tinklas, kurį finansuoja Europos Komisija, padeda Europos įmonėms, siūlančioms tinklų kūrimo galimybes 48 šalyse, taip pat teikia kitą verslo paramą ir informacines paslaugas.

Skaitykite daugiau:

 • Europos verslo ir inovacijų tinklas – kreipkitės į vietinį tinklą dėl paramos siekiant finansavimo, partnerių, technologijų ir kt. English
 • Fortumo English
 • NVIAEnglish

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25/11/2013 | Į puslapio pradžią