Navigatsioonitee

Koostöö aitab Eesti ja Ibeeria VKEdel maailma vallutada  

Aprill 2012

Mobiiltelefon © Yasin Öztürk  

Euroopa eri nurkades asuvad Baltimaad ja Ibeeria ei tundu eriti loogilised koostööpartnerid. Võrgustiku Enterprise Europe Network abiga sündis kahest sealsest tehnoloogiafirmast aga võidukas meeskond, kes murdis Euroopa Liidust välja uutele turgudele. Nii sai teoks rahvusvahelistumine selle parimal kujul.

SMS-põhiseid mobiilimakseid pakkuv edumeelne Tartu (Eesti) väikefirma Fortumo on viimase 12 aasta jooksul oma tegevust muljetavaldavalt laiendanud. Nüüdseks tegutsetakse enam kui 60 riigis ja peakontoris on tööl 30 inimest.

Euroopa teises otsas Hispaanias, asub teedrajav firma NVIA, mis pakub samalaadseid mobiilseid makseteenuseid Lõuna-Euroopas ja Ladina-Ameerikas. Kui Fortumo otsis võimalusi tegevuse laiendamiseks Ladina-Ameerikas, siis kellelt veel nõu küsida, kui mitte sama piirkonnaga kogemusi omavalt ettevõttelt? Omalt poolt saanuks Fortumo NVIA-le abi pakkuda seoses kavandatud tegevusega Baltimaades ja Ida-Euroopas.

Kahjuks ei teadnud nad teineteise olemasolust – siinkohal aga tuli mängu võrgustik Enterprise Europe Network. Kuuldes Fortumo Ladina-Ameerikasse laienemise plaanist, korraldasid võrgustiku esindajad Tartu Teaduspargist Fortumo kohtumise NVIA Portugali allüksusega. Sellest saigi alguse koostöö. Kui projekti lükkas käima 6 töötajaga Portugali tütarettevõte, siis praegu hoolitseb koostöö eest enamjaolt ettevõtte Hispaania haru.

„Tegutsemine uues riigis nõuab palju aega ja raha,” sõnab Fortumo tegevdirektor Andrei Dementjev. „Meil oli väga hea meel, et saime appi partneri, kes omas Ladina-Ameerika riikide mobiilsideoperaatoritega korralikke sidemeid.” Nüüdseks on edukas koostöö Ladina-Ameerika projektide osas kestnud juba kaks aastat.

Euroopa Komisjoni rahastatav võrgustik Enterprise Europe Network aitab Euroopa ettevõtteid, pakkudes 48 riigis võimalusi koostöövõrgustike loomiseks, samuti muid ettevõtlustoe ja teabeteenuseid.

Lisateave:

 • Enterprise Europe NetworkEnglish – kui soovite personaalset abi rahastamise, partnerite leidmise, tehnoloogia jms osas, võtke ühendust kohaliku võrgustikuga.
 • FortumoEnglish
 • NVIAEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 25/11/2013 | Üles