Navigācijas ceļš

Attēlveidošanas firmas iespējas sēņu biznesā

2011. gada septembris

Sēnes

Izmantojot vairāk nekā € 1 miljonu no ES finansējuma pētniecībai, "Champi-ON" iniciatīva izveidos pilnībā automatizētu sistēmu tādu sēņu savākšanai, kuras pārdod svaigas. Pateicoties Eiropas Biznesa atbalsta tīklam, galvenā loma šajā projektā būs nelielai firmiņai, kas atrodas Kiprā.

Firma "GeoImaging", kuras mājvieta ir Nikozijā, sniedz plašu pakalpojumu klāstu un konsultācijas ģeoinformātikas jomā, tostarp attiecībā uz kartogrāfiju, satelītnavigāciju un saistītām jomām.

Meklējot finansējumu pētniecībai, MVU "GeoImaging" vērsās Eiropas Biznesa atbalsta tīkla filiālē, kas atrodas Kipras galvaspilsētā pie Pētniecības veicināšanas fonda. Apvienojot gandrīz 600 partnerorganizācijas 49 valstīs, tīkls palīdz uzņēmējiem piekļūt ES finansējumam un atrast īstos partnerus veiksmīgai projektu realizācijai.

Ar Eiropas Biznesa atbalsta tīkla starpniecību "Geolmaging" uzzināja par Spānijas vadītu pētniecības projektu, kas saistīts ar jaunas augsto tehnoloģiju sēņu savākšanas ierīces izveidi. Tagad "GeoImaging" kā viens no astoņiem partneriem iniciatīvā "Champi-ON" piegādās attēlveidošanas tehnoloģiju tādu sēņu savākšanai, kuras pārdod svaigas nevis konservētas.

Šīs sēnes pašlaik novāc ar rokām, jo šim produktam ir jāatbilst augstas kvalitātes standartiem. Roku darbs sadārdzina ražotāju izmaksas par līdz pat 46 % no kopējām ražošanas izmaksām, tāpēc, lai saglabātu konkurētspēju un noturētu pieņemamu ieguldījumu ienesīguma līmeni, ir nepieciešami jauninājumi. Automātiskais sēņu savācējs izmantos datora attēlu, lai izvēlētos sēnes, kas uzskatāmas par atbilstīgām svaigo sēņu tirgum, un tad savāks tās ar robota roku, par 80 % samazinot svaigu sēņu savākšanai un apstrādei nepieciešamo darbaspēku un tādējādi samazinot izmaksas.

Stratos Stiliandis (Stratos Styliandis), kas 2002. gadā dibināja "GeoImaging", stāsta, ka jaunā sadarbība pētniecības jomā ļaus viņa firmai paplašināt savu sadarbības tīklu un galu galā ieviest tirgū jaunu produktu. "Vietējiem uzņēmumiem ir svarīgi darboties starptautiskā sadarbības vidē," viņš saka.

"Kopš Eiropas Biznesa atbalsta tīkla nodibināšanas mēs esam palīdzējuši "GeoImaging" ar pieteikumiem uz valsts mēroga un ES pētniecības programmām," stāsta Kristakis Teokarous (Christakis Theocharous), tīkla zinātniskais līdzstrādnieks Kiprā. "Ja viņiem kaut ko ievajagas, viņi vienkārši mums piezvana." Līdz šim firma "GeoImaging" ir saņēmusi ES finansējumu pieciem projektiem dažādās nozarēs.

Vairāk informācijas:

 • GeoImagingEnglish
 • Champi-onEnglish
 • Eiropas Biznesa atbalsta tīklsEnglish

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 21/02/2014 | Lapas sākums