Navigācijas ceļš

Darbnespējas pārvarēšana, izmantojot uz IKT balstītu apmācību

2011. gada oktobris

Apmācība keramikas dizainā © Barbara Plasonik

Eiropas uzņēmumu apvienība, ko vada Slovēnijas uzņēmums "Ozara", ir izstrādājusi IKT risinājumus, kuri cilvēkiem ar dzirdes vai redzes traucējumiem piedāvā apmācību iespējas keramikas dizaina nozarē. Šī projekta īstenošana bija iespējama, pateicoties ES Leonardo da Vinči finansējuma programmai.

Cilvēki, kas ir nedzirdīgi, vājdzirdīgi, neredzīgi vai daļēji neredzīgi, bieži sastopas ar grūtībām izmantot uz IKT balstītu apmācību. Keramikas nozarē īstenotā projekta mērķis ir piedāvāt individuālus risinājumus. Programma "ACTrain" piedāvā bezmaksas apmācību tiešsaistē par keramikas izstrādājumu veidošanu, kura īpaši izstrādāta cilvēkiem ar maņu traucējumiem. Šī programma piedāvā apmācību, izmantojot internetā pieejamus un interaktīvus video materiālus.

Piemēram, nodarbības tiek ierakstītas kā audio apraksti, un video materiāli satur subtitrus vai tulkojumu zīmju valodā.

Slovēnijas uzņēmums "Ozara", kas projektu uzsāka, pēc palīdzības finansējuma meklēšanā vērsās vietējā Eiropas Biznesa atbalsta tīkla filiālē, kura atrodas Amatniecības un mazo uzņēmēju palātā Ļubļanā.

Tīkls par uzņēmumam "Ozara" piemērotu uzskatīja ES Leonardo da Vinči programmu, jo tā finansē praktiskus projektus profesionālās izglītības un apmācības jomā. Tīkla speciāliste Larisa Vodeba palīdzēja uzņēmumam atrast sadarbības partnerus un kopīgi izveidot veiksmīgu pieteikumu.

Uzņēmumu apvienībā ietilpst speciālisti no Slovēnijas, Grieķijas, Itālijas un Austrijas, kuriem ir zināšanas un pieredze cilvēku ar īpašām vajadzībām izglītošanā un apmācībā.

Šobrīd programma ir pieejama vācu, grieķu, itāliešu un slovēņu valodā un četrās partneru nacionālajās zīmju valodās, taču tai vajadzētu kļūt pieejamai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām visā pasaulē no jebkura datora.

Uzziniet vairāk:

 • See - hear - touch: projekta tīmekļa vietneEnglish
 • Leonardo da Vinči programmaEnglish
 • Eiropas Biznesa atbalsta tīklsEnglish

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 29/01/2014 | Lapas sākums