Naršymo kelias

Negalios įveikimas per informacijos ir ryšių technologija (IRT) pagrįstą mokymą

2011 m. spalis

Keramikos dizaino studijavimas © Barbara Plasonik

Europos konsorciumas, kuriam vadovauja Slovėnijos įmonė "Ozara", naudodamas IRT sprendimus, siūlo mokymosi galimybes keramikos dizaino sektoriuje klausos ir regos sutrikimų turintiems žmonėms. Šis projektas buvo įgyvendintas pasinaudojus ES finansavimo programa "Leonardo da Vinci".

Žmonės, kurie negirdi, girdi prastai, nemato arba yra iš dalies akli dažnai patiria sunkumų siekdami IRT pagrįsto mokymo. Keramikos sektoriaus projektas siūlo specialiai jiems pritaikytus sprendimus. "ACTrain" organizuoja nemokamus keramikos kursus internete, skirtus asmenims su jutimų sutrikimais. Tai atliekama naudojant internetinę ir interaktyvią vaizdo medžiagą.

Pavyzdžiui, pamokos parengiamos naudojant garso įrašus bei vaizdo įrašus su subtitrais arba vertimu į gestų kalbą.

Šį projektą pradėjusi Slovėnijos įmonė "Ozara" kreipėsi dėl finansavimo į Europos verslo ir inovacijų tinklo padalinį, įsteigtą Liublianos smulkaus verslo ir amatų rūmuose.

Tinklas nusprendė, jog "Ozara" tinka ES programai "Leonardo da Vinci", kuri finansuoja praktinius projektus profesinio švietimo ir mokymo srityje. Tinklo ekspertė Larisa Vodeb padėjo įmonei surasti partnerius ir kartu įgyvendinti sėkmingą projektą.

Konsorciume dalyvauja ekspertai iš Slovėnijos, Graikijos, Italijos ir Austrijos, turintys žinių ir patirties neįgaliųjų švietimo ir mokymo srityje.

Šiuo metu programa veikia vokiečių, graikų, italų ir slovėnų kalbomis bei keturiomis nacionalinėmis partnerių gestų kalbomis, tačiau ateityje ją galės naudoti neįgalieji visame pasaulyje per bet kurį kompiuterį.

Sužinokite daugiau:

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 29/01/2014 | Į puslapio pradžią