Navigačný riadok

Francúzsky rodinný podnik začína pôsobiť na východoeurópskych trhoch

Máj 2011

Majitelia spoločností Gryftec a Westline

S cieľom podporiť svoju podnikateľskú činnosť sa strojárska spoločnosť Westline, pôsobiaca v Paríži, obrátila na sieť Enterprise Europe Network so žiadosťou o vyhľadanie spoľahlivého partnera, ktorý jej pomôže pri predaji do zahraničia.

Rodinný podnik Westline, ktorý založil rumunský pár Rodica a Mircea Chioreanovci, zamestnáva 10 ľudí. Pomoc pri vstupe na nové trhy bola pre túto malú firmu veľmi vítaná. Spoločnosť požiadala miestnu pobočku siete Enterprise Europe Network pobočku o pomoc pri hľadaní zahraničných distribútorov. Firma už mala silný, globálne zaujímavý produkt - ručné zariadenie SmartDrive-S3, ktorým sa prevádzkujú motory a ďalšie pohyblivé časti na strojoch, pomocou ktorých sa montujú všetky druhy tovarov, od cukroviniek až po automobily. Tento výrobok šetrí energiu a zvyšuje produktivitu, a preto je atraktívnou inováciou aj za hranicami.

Výrobok okamžite upútal pozornosť budúceho distribútora v Poľsku. Pobočka siete Enterprise Europe Network v severnom Poľsku našla partnera pre firmu Westline prostredníctvom databázy párujúcej podnikateľské činnosti. Strojárska spoločnosť Gryftec vyrábajúca mikroprocesorové systémy sa chopila príležitosti a dnes je prvým východoeurópskym distribútorom výrobkov spoločnosti Westline.

"Sieť rýchlo priniesla výsledky a budeme s ňou i naďalej spolupracovať v priebehu rastu našej spoločnosti," hovorí Rodica Chioreanová, zakladateľka spoločnosti Westline. Enterprise Europe Network, sieť financovaná Európskou komisiou, je významnou pomocnou rukou pre podniky, ktorým ponúka príležitosť na vytvorenie sietí v 48 krajinách.

Ďalšie informácie:

 • Westlinefrançais
 • GryftecEnglish
 • Enterprise Europe NetworkEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 19/02/2014 | Na začiatok