Ścieżka nawigacji

Francuska firma rodzinna wchodzi na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Maj 2011 r.

Właściciele firm Gryftec i Westline

Westline, firma inżynieryjna prowadząca działalność w Paryżu, nawiązała kontakt z Enterprise Europe Network, aby znaleźć solidnego partnera, który mógłby pomóc jej zwiększyć sprzedaż za granicą.

Westline to firma rodzinna - jej założycielami jest para narodowości rumuńskiej, Rodica i Mircea Chiorean. Firma zatrudnia obecnie 10 pracowników. Dla tak małego przedsiębiorstwa pomoc uzyskana przy wchodzeniu na nowe rynki była bardzo cenna. Firma zwróciła się do miejscowego oddziału Enterprise Europe Network z prośbą o wsparcie przy wyszukiwaniu dystrybutorów zagranicznych. Firma miała już w ofercie produkt solidny i uważany na całym świecie za atrakcyjny - SmartDrive-S3, ręczne urządzenie do obsługi silników i innych ruchomych części maszyn wytwarzających wszelkie rodzaje artykułów, od słodyczy do samochodów. Produkt ten jest energooszczędny i wydajny, dzięki czemu stanowi innowację atrakcyjną także za granicą.

Produkt natychmiast przyciągnął uwagę przyszłego dystrybutora w Polsce. Oddział Enterprise Europe Network na Polskę północną znalazł partnera dla Westline w bazie danych kojarzących firmy na potrzeby współpracy. Gryftec, firma inżynieryjna projektująca systemy mikroprocesorowe, wykorzystała tę sposobność i jest obecnie pierwszym dystrybutorem sprzedającym wyroby firmy Westline na rynkach środkowo- i wschodnioeuropejskich.

"Organizacja Entreprise Europe Network okazała się bardzo skuteczna w działaniu. Zamierzamy w przyszłości, w miarę rozwijania firmy, w dalszym ciągu z nią współpracować" - mówi Rodica Chiorean, współzałożycielka firmy Westline. Enterprise Europe Network, finansowana przez Komisję Europejską, intensywnie wspiera firmy, tworząc możliwości budowania sieci kontaktów w 48 krajach.

Czytaj dalej:

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 19/02/2014 | Początek strony