Cesta

Francouzský rodinný podnik proniká na východoevropské trhy

Květen 2011

Majitelé firem Gryftec a Westline

S cílem oživit obchod kontaktovala pařížská inženýrská firma Westline síť Enterprise Europe Network a vyjádřila přání najít spolehlivého partnera, který by jí pomohl s přeshraničním prodejem.

Westline je rodinný podnik, který založili rumunští manželé Rodica a Mircea Chioreanovi a který zaměstnává 10 lidí. Takováto malá firma velmi přivítala pomoc při vstupu na nové trhy. Firma požádala místní pobočku sítě Enterprise Europe Network o pomoc s nalezením zahraničních distributorů. Firma již měla silný, globálně atraktivní produkt - SmartDrive-S3, ruční zařízení, které pohání motory a jiné pohyblivé součásti ve strojích na výrobu nejrůznějšího zboží od cukroví po auta. Produkt šetří energii a zvyšuje produktivitu, a je tudíž atraktivní inovací i v zahraničí.

Produkt okamžitě zaujal svého budoucího distributora v Polsku. Severní polská pobočka sítě Enterprise Europe Network našla tohoto partnera pro Westline prostřednictvím své databáze pro hledání partnerských podniků. Gryftec, firma zabývající se mikroprocesorovými systémy, tuto příležitost využila a nyní je prvním východoevropským distributorem produktů Westline.

"Síť dodala výsledky rychle a my s nimi budeme v rámci růstu naší firmy dále spolupracovat," říká spoluzakladatel společnosti Westline, Rodica Chiorean. Síť Enterprise Europe Network, financovaná Evropskou komisí, je pro podniky významnou pomocí a nabízí příležitosti partnerské spolupráce v 48 zemích.

Další informace:

  • Westlinefrançais
  • GryftecEnglish
  • Enterprise Europe NetworkEnglish

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 19/02/2014 | Začátek stránky