Navigačný riadok

Barcelona vie, ako vyškoliť podnikateľov

Jún 2011

Barcelona Activa

V roku 2004 mesto Barcelona vytvorilo jednotný referenčný bod na pomoc podnikateľom a podporu podnikania v tejto oblasti. Z projektu Barcelona Activa sa odvtedy stal obrovský úspech.

Barcelona Activa je podnikateľské centrum, ktoré pomáha miestnym podnikateľom a iným osobám, ktoré si chcú v Barcelone založiť vlastnú firmu. Medzi jeho hlavné aktivity patrí odborná príprava, školenia, organizácia podujatí vytvárajúcich siete a pomoc s inováciami. V modernom technologickom parku poskytuje podnikom praktické rady v oblasti IT. Prípravné kurzy organizované centrom Barcelona Activa sú šité na mieru a konajú sa priamo na mieste aj online, čiže sú ľahko prístupné podnikateľom. Na podujatia, ktoré centrum usporadúva, sa ročne prihlási 220 000 účastníkov.

Projekt Barcelona Activa má veľký vplyv na podnikanie a zamestnanosť v meste: prípravu absolvovalo 134 000 osôb, vzniklo 6 214 podnikov a vytvorilo sa 11 800 pracovných miest.

Dňa 24. mája bola centru Barcelona Activa udelená Veľká cena súťaže Európske podnikateľské ocenenia za rok 2011 na slávnostnom odovzdávaní cien v Budapešti. Ocenenia za rok 2011 sa udeľovali v rámci piateho ročníka súťaže Európske podnikateľské ocenenia, ktorá je iniciatívou Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre podnikanie a priemysel. V roku 2011 bojovalo o ceny celkovo 399 projektov z 29 európskych krajín - 24 krajín EÚ plus Chorvátska, Islandu, Nórska, Srbska a Turecka.

Ďalšie informácie:

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 19/02/2014 | Na začiatok