Ścieżka nawigacji

Barcelona wie, jak szkolić przedsiębiorców

Czerwiec 2011 r.

Barcelona Activa

W 2004 r. władze miejskie Barcelony utworzyły jeden kompleksowy ośrodek referencyjny wspierający przedsiębiorców i promujący ducha przedsiębiorczości w okolicy. W okresie prowadzenia działalności Barcelona Activa odniosła ogromny sukces.

Barcelona Activa to centrum przedsiębiorczości wspierające miejscowych przedsiębiorców oraz osoby pragnące założyć własną działalność gospodarczą w Barcelonie. Podstawowe działania tego ośrodka obejmują prowadzenie szkoleń, instruktaż, organizację imprez branżowych oraz wspieranie innowacyjności. Centrum udziela firmom praktycznych porad z dziedziny informatyki, wykorzystując do tego celu zaawansowany park technologiczny. Sesje szkoleniowe Barcelona Activa są dostosowane do potrzeb uczestników i organizowane w formie zarówno kursów internetowych, jak i zajęć odbywających się w siedzibie organizacji. Obydwa rodzaje szkoleń są łatwo dostępne dla przedsiębiorców. Wydarzenia organizowane przez centrum cieszą się ogromną popularnością: rocznie odnotowuje się 220 tys. uczestników.

Barcelona Activa znacząco wpłynęła na kształt przedsiębiorczości i poziom zatrudnienia w mieście: 134 tys. osób przeszło szkolenie, powstało 6 214 firm i utworzono 11 800 miejsc pracy.

W tegorocznej edycji Europejskich Nagród Przedsiębiorczości (EEA) główna nagroda została przyznana organizacji Barcelona Activa podczas ceremonii wręczenia nagród w Budapeszcie, która miała miejsce 24 maja 2011 r. Tegoroczny konkurs jest już piątą edycją Europejskich Nagród Przedsiębiorczości, przyznawanych z inicjatywy Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało łącznie 399 projektów z 29 krajów europejskich - 24 państw członkowskich UE oraz Chorwacji, Islandii, Norwegii, Serbii i Turcji.

Czytaj dalej:

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 19/02/2014 | Początek strony