Cesta

Barcelona ví, jak školit podnikatele

Červen 2011

Barcelona Activa

V roce 2004 město Barcelona zřídilo jedno referenční místo, které v tomto regionu pomáhá podnikatelům a podporuje podnikání. Od té doby se centrum Barcelona Activa setkává s obrovským úspěchem.

Barcelona Activa je podnikatelské centrum, které pomáhá místním podnikatelům a dalším, kdo si v Barceloně přejí založit vlastní podnik. Mezi jeho hlavní činnosti patří školení, koučink, organizace akcí pro vytváření sítí a pomoc s inovacemi. Centrum poskytuje podnikům praktické rady v oblasti IT ve vlastním pokročilém technologickém parku. Školicí semináře, které poskytuje centrum Barcelona Activa, jsou šité na míru a poskytují se jak přímo na místě, tak online. Díky tomu k nim podnikatelé mají snadný přístup. Akce organizované centrem mají ročně 220 000 účastníků.

Centrum Barcelona Activa má významný dopad na podnikání a zaměstnanost ve městě: školení absolvovalo 134 000 lidí a bylo vytvořeno 6 214 podniků a 11 800 pracovních míst.

Na slavnostním předání cen v Budapešti 24. května obdrží centrum Barcelona Activa velkou cenu v rámci Evropských cen za podnikání 2011. V roce 2011 se jedná již o pátý ročník Evropských cen za podnikání, což je iniciativa generálního ředitelství Evropské komise pro podniky a průmysl. O ceny v roce 2011 soutěžilo celkem 399 projektů ve 29 evropských zemích - 24 zemí EU plus Chorvatsko, Island, Norsko, Srbsko a Turecko.

Další informace:

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 19/02/2014 | Začátek stránky