Naršymo kelias

Europos mikropaskolos - kaip padėti mažiausioms įmonėms pradėti verslą ir atsistoti ant kojų

2011 m. liepa

"microStart"

Individualūs verslininkai arba mažiau nei 10 darbuotojų turinčios įmonės gali pradėti savo verslą padedant Europos mikrofinansavimo sistemai. "microStart" siūlo vietos mažoms įmonėms Briuselyje paramą apsirūpinant medžiagomis, sprendžiant logistikos ar administravimo klausimus.

"microStart" - tai mikrokreditus teikianti Belgijos įstaiga, padedanti Belgijos labai mažoms įmonėms, kurios negali gauti finansinės paramos naudodamosi tradicine bankininkystės sistema dėl išteklių stokos. Pradėję savo veiklą šių metų pradžioje, du "microStart" skyriai Briuselyje jau patvirtino 30 mikropaskolų, kurių suma siekia nuo 1000 iki 10 000 eurų. Šios mikropaskolos buvo panaudotos, pvz., turgaus prekiautojų, restoranėlių ir internetinių parduotuvių verslui pradėti.

"microStart" naudojasi Europos mikrofinansų priemone "Progress". Ši priemonė neteikia paskolų tiesiogiai bendrovėms ar atskiriems asmenims, bet remia verslininkus per oficialias įstaigas, kaip antai "microStart". Per šią priemonę Europos Komisija ir Europos investicijų fondas leidžia teikti iki 25 000 eurų dydžio paskolas. Minėtos priemonės tikslas - padėti tiems, kurie turi ribotas galimybes naudotis įprasta kreditų rinka: verslininkėms, jauniems verslininkams, mažumų grupei priklausantiems verslininkams, neįgaliems verslininkams, individualiems prekybininkams ir t. t. Pavyzdžiui, Briuselio atveju dauguma paskolų gavėjų yra imigrantai.

Mikrofinansavimas yra nepaprastai svarbus užimtumui ir augimui: Europoje 99 % pradedančiųjų verslą yra mažos arba labai mažos įmonės, o trečdalis jų būna įsteigtos darbo netekusių asmenų iniciatyva. Iki šiol penkios šalys pasinaudojo galimybe teikti paskolas vykdant mikrofinansų priemonę "Progress" (Belgija, Bulgarija, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija) ir dar su dviem (Lietuva, Kipru) vedamos derybos.

Skaityti daugiau:

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 20/02/2014 | Į puslapio pradžią