Navigačný riadok

MedVentures – pomáha nádejným nápadom presadiť sa v celosvetovom meradle

január 2011

Logo iniciatívy MedVentures  

Aplikácia pre vodičov a zrakovo postihnutých užívateľov, ktorá nahlas číta textové správy, riadenie energetických rozvodných sietí v neprístupných oblastiach prostredníctvom riešení založených na GPRS, vytváranie sociálnych kontaktov pre ženy na Strednom východe – tieto veľmi rôznorodé podnikateľské nápady majú spoločnú jednu vec: nedávno získali ocenenie MedVentures Awards 2010 za úspešný začínajúci podnik založený v regióne Stredomoria.

Iniciatíva MedVentures odmeňuje inovačné začínajúce podniky, ktoré dosiahli vysoký rast a pochádzajú z južných stredozemských krajín. Traja víťazi – EyalGPSEnglish (Izrael), ADDICTS 123 (Palestínska samospráva) a Ounousa.comالعربية (Libanon) – boli vybraní spomedzi približne sto súťažiacich a získali finančnú odmenu v celkovej výške 90 000 EUR.

Začínajúce podniky sú vybrané nielen pre svoje úspechy na miestnej úrovni, ale aj pre svoj medzinárodný potenciál: odborné vedenie, partnerstvá, budovanie tímov a financovanie významne podporia ich rozvoj v globálnom meradle.

Iniciatíva MedVentures je súčasťou programu Invest in Med (Investujte v Stredomorí) EÚ, ktorý rozvíja obchodné vzťahy a partnerstvá medzi EÚ a stredomorskými partnerskými krajinami. Iniciatíva MedVentures slúži ako prepojenie medzi inkubátormi, investormi a štruktúrami podporujúcimi podnikateľov v regióne Stredomoria a jej cieľom je povzbudiť internacionalizáciu miestneho podnikania so zameraním na začínajúce podniky.

Iniciatívu riadi investičná sieť ANIMA Investment Network, platforma viacerých krajín, ktorá sa snaží o čo najväčší nárast ekonomického rozvoja v okolí Stredozemného mora.

Viac informácií:

 • Internetová stránka MedVenturesEnglish
 • Program Invest in MedEnglish
 • Investičná sieť ANIMAEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 11/02/2014 | Na začiatok