Ścieżka nawigacji

MedVentures – pomagamy doskonałym pomysłom osiągnąć poziom globalny

styczeń 2011

Logo MedVentures  

Aplikacja dla kierowców i osób niedowidzących odczytująca wiadomości tekstowe, zarządzanie sieciami elektroenergetycznymi w obszarach trudno dostępnych poprzez rozwiązania oparte na technologii GPRS, serwis społecznościowy dla kobiet na Bliskim Wschodzie – te wysoce zróżnicowane pomysły na działalność biznesową mają ze sobą coś wspólnego: wszystkie wyróżniono niedawno nagrodą MedVentures Awards 2010 przeznaczoną dla odnoszących sukcesy młodych przedsiębiorstw w rejonie Morza Śródziemnego.

W ramach inicjatywy MedVentures nagradzane są innowacyjne młode firmy z krajów południowo-śródziemnomorskich, które osiągnęły znaczny wzrost. Trójka zwycięzców – EyalGPSEnglish (Izrael), ADDICTS 123 (Autonomia Palestyńska) oraz Ounousa.comالعربية (Liban) – została wybrana spośród blisko setki uczestników i otrzymała nagrodę pieniężną o łącznej wartości 90 tys. euro.

Młode firmy wybierane są nie tylko w oparciu o osiągnięcia na szczeblu lokalnym, ale również ze względu na międzynarodowy potencjał: poprzez coaching, partnerstwo, rozwijanie umiejętności zespołów i finansowanie ich rozwój w skali globalnej uzyska silny impuls.

Inicjatywa MedVentures jest częścią europejskiego programu Invest in Med, poświęconego rozwojowi stosunków handlowych i partnerstw między krajami partnerskimi UE i rejonu Morza Śródziemnego. Jako pomost łączący inkubatory, inwestorów oraz struktury wspierające przedsiębiorców w rejonie Morza Śródziemnego, MedVentures przyczynia się do internacjonalizacji przedsiębiorstw lokalnych, koncentrując się na nowo utworzonych MŚP.

Realizacją inicjatywy zajmuje się ANIMA Investment Network, wielokrajowa platforma, której celem jest maksymalizacja rozwoju gospodarczego w rejonie Morza Śródziemnego.

Więcej informacji:

 • Strona internetowa inicjatywy MedVenturesEnglish
 • Program Invest in MedEnglish
 • Platforma ANIMA Investment NetworkEnglish

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 11/02/2014 | Początek strony