Navigačný riadok

Britsko-nemecká spolupráca prináša digitálnych sprievodcov terénom

August 2011

Snímka obrazovky v aplikácii TreeID

Sprievodcovia prírodným terénom sa roky vydávali v knižnej forme, ale komu sa chce na dlhej túre nosiť so sebou všetku tú váhu? Vďaka spolupráci dvoch mikrofiriem, ktoré spojila sieť Enterprise Europe Network, vznikol nový rad ekologických aplikácií pre inteligentné telefóny a tabletové počítače. Z jednej aplikácie sa stal hit pre program iTunes.

Táto inovácia je nápadom Marka Haleyho z Bathu, britského vývojára softvéru a absolventa environmentálnej biológie. Jeho spoločnosť Isoperla sa spojila s trojčlennou spoločnosťou Sunbird TV zameriavajúcou sa na mediálne poradenstvo špecializované na oblasť vedy, ktorá sídli v nemeckom Wülfrathe, s cieľom vyvíjať aplikácie, ktoré by slúžili ako digitálni sprievodcovia terénom.

Ich prvý projekt TreeID pomáha používateľom identifikovať biologické druhy kladením otázok, na základe čoho im poskytne zoznam možností usporiadaných podľa poradia. Táto aplikácia obsadila tretie miesto v rebríčku iTunes Education.

Mark Haley sa pri hľadaní poskytovateľov špecializovaného obsahu pre svoju spoločnosť obrátil na kontaktné miesto siete Enterprise Europe Network v Bristole. Táto sieť pomáha malým podnikom čo najviac využiť európsky trh. "Vyvinuli sme zaujímavý produkt," hovorí Haley, "ale potrebovali sme pomoc s tým, ako ho posunúť na ďalšiu úroveň."

Tím siete Network zadal požiadavku do databázy na prenos technológií. Je to jeden z nástrojov, ktorým pomáha podnikom rásť v medzinárodnom meradle.

V Nemecku upozornila spoločnosť Sunbird TV na túto požiadavku Sabrina Wodrichová z organizácie ZENIT sídliacej v Severnom Porýní-Vestfálsku, ktorá je partnerom siete Network. "Túto spoločnosť dokonale poznám a okamžite som im odovzdala informáciu," vysvetľuje.

Firmy sa dohodli, že spoja svoje sily pri vývoji radu aplikácií, a úspech na seba nenechal dlho čakať. "Tešíme sa na dlhoročnú spoluprácu s naším obchodným partnerom a sieťou Network," hovorí Georg Pohland, spoluzakladateľ spoločnosti Sunbird.

Ďalšie informácie:

 • IsoperlaEnglish
 • Sunbird TVDeutschEnglish
 • Enterprise Europe NetworkEnglish
Enterprise Europe Network

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 20/02/2014 | Na začiatok