Navigācijas ceļš

Britu un vācu sadarbības rezultātā top ciparu ceļveži

2011. gada augusts

TreeID ekrānuzņēmums

Dabas ceļveži drukātā formā tiek izdoti gadiem, bet kurš gan ilgstošā pārgājienā vēlētos stiept līdzi grāmatu? Pateicoties divu mikrouzņēmumu sadarbībai, ko kopā saveda Eiropas Biznesa atbalsta tīkls, ir izveidots jauns ar ekoloģiju saistītu viedtālruņu un planšetdatoru lietojuprogrammu klāsts. Viena no lietojumprogrammām ir kļuvusi par iTunes hitu.

Šī inovācija ir Bātā dzīvojošā britu programmatūras izstrādātāja un vides bioloģijas grāda īpašnieka Marka Heilija lolojums. Viņa uzņēmums "Isoperla" apvienojās ar Vācijas pilsētā Vilfratā esošo uzņēmumu "Sunbird TV", kurā strādā trīs cilvēki un kurš nodarbojas ar zinātnisko mediju konsultēšanu, lai izstrādātu par ceļvežiem izmantojamas lietojumprogrammas.

Viņu pirmais projekts TreeID palīdz lietotājiem noteikt koku sugas, uzdodot jautājumus un pēc tam piedāvājot izvērtētu variantu sarakstu. Šī lietojumprogramma izglītojošo iTunes topā ieguva trešo vietu.

Lai atrastu specializēta satura sniedzējus sava uzņēmuma vajadzībām, Marks Heilijs vērsās Eiropas Biznesa atbalsta tīkla kontaktpunktā Bristolē. Tīkls palīdz maziem uzņēmumiem gūt maksimālu labumu no Eiropas tirgus. "Mēs bijām izstrādājuši interesantu produktu," saka Heilijs, "bet vajadzēja palīdzību, lai to pārceltu nākamajā līmenī."

Tīkla komanda ievadīja pieprasījumu tehnoloģijas pārneses datu bāzē - tas ir viens no šīs organizācijas rīkiem, kas palīdz uzņēmumiem attīstīties starptautiski.

Vācijā Ziemeļreinas-Vestfālenes tīkla partnera, uzņēmuma "ZENIT" pārstāve Sabrina Vodrika šo ierakstu nosūtīja uzņēmumam "Sunbird TV". "Es labi pārzināju šo uzņēmumu un nekavējoties nodevu šo informāciju tālāk," viņa skaidro.

Abi uzņēmumi apvienoja spēkus, lai izstrādātu lietojumprogrammu sērijas, un uz panākumiem nebija ilgi jāgaida. "Mēs ceram turpināt sadarbību ar mūsu jauno biznesa partneri un ar Biznesa atbalsta tīklu vēl daudzus gadus," saka "Sunbird" līdzdibinātājs Georgs Polands.

Papildu informācija:

 • IsoperlaEnglish
 • Sunbird TVDeutschEnglish
 • Enterprise Europe NetworkEnglish
Enterprise Europe Network

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 20/02/2014 | Lapas sākums