Navigatsioonitee

Briti-Saksa koostöös sünnivad digitaalsed matkajuhid

August 2011

TreeID ekraanipilt

Loodusmatkajuhte on raamatutena välja antud juba aastaid, kuid kes viitsiks kogu seda kraami pikal retkel kaasas tassida? Tänu võrgustiku Enterprise Europe kaudu kokku saanud kahe mikroettevõtte koostööle on nüüd olemas uus sari ökoloogiateemalisi rakendusi nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Ühest rakendusest on saanud iTunesi hitt.

Uudse lahenduse vaimne isa on Bathis tegutsev Mark Haley, keskkonnabioloogia eriala lõpetanud Briti tarkvaraarendaja. Tema firma Isoperla ühendas jõud Wülfrathis (Saksamaa) tegutseva kolme töötajaga teaduskeskse meediakonsultatsioonide ettevõttega Sunbird TV, et töötada välja rakendusi, mis toimivad digitaalsete matkajuhtidena.

Nende esimene projekt TreeID aitab kasutajatel liike määrata, esitades küsimusi ja pakkudes siis vastuste põhjal võimalikke variante. Rakendus jõudis iTunesi hariduse edetabelis kolmandale kohale.

Oma firmale temaatilise sisu pakkujate leidmiseks pöördus Mark Haley võrgustiku Enterprise Europe kontaktpunkti Bristolis. Võrgustik aitab väikeettevõtetel end Euroopa turul maksimaalselt realiseerida. "Olime maha saanud huvitava tootega," sõnas Haley, "kuid vajasime abi, et viia see järgmisele tasandile."

Võrgustiku meeskond sisestas taotluse tehnoloogiasiirde andmebaasi - see on üks nende käsutuses olevatest vahenditest, mis toetab ettevõtete rahvusvahelist laienemist.

Saksamaal edastas võrgustiku Nordrhein-Westfaleni partneri ZENIT esindaja Sabrina Wodrich taotluse Sunbird TV-le. "Tunnen seda firmat läbi ja lõhki ning andsin teabe kohe edasi," selgitab ta.

Ettevõtted otsustasid ühendada jõud rakenduste sarja väljatöötamiseks - ja edu oli kiire tulema. "Loodame, et meid ootab oma uue äripartneri ja võrgustikuga aastatepikkune koostöö," ütleb Sunbirdi asutajaliige Georg Pohland.

Lisateave:

 • IsoperlaEnglish
 • Sunbird TVDeutschEnglish
 • Võrgustik Enterprise EuropeEnglish
Enterprise Europe Network

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 20/02/2014 | Üles