Cesta

Výsledkem britsko-německé spolupráce jsou digitální terénní příručky

Srpen 2011

Snímek obrazovky TreeID

V knižní podobě se přírodovědné terénní příručky vydávají už léta, ale kdo by se chtěl vléci s takovou váhou na dlouhém výletu? Díky spolupráci dvou mikrospolečností, které začaly spolupracovat díky síti Enterprise Europe Network, je nyní k dispozici nová řada ekologických aplikací pro smartphony a tabletové počítače. Jedna z aplikací se stala hitem iTunes.

Duchovním otcem této inovace je Mark Haley z anglického města Bath, který je softwarovým vývojářem a má diplom z environmentální biologie. Jeho firma Isoperla se spojila s firmou Sunbird TV z německého Wülfrathu, kterou tvoří tři lidé a zaměřuje se na mediální poradenství v oblasti vědy, aby společně vyvinuly aplikace sloužící jako digitální terénní příručky.

Jejich první projekt, TreeID, pomáhá uživatelům identifikovat druhy tak, že klade otázky a potom poskytuje seznam uspořádaných možností. Aplikace dosáhla čísla tři v tabulce iTunes Education.

Když Mark Haley hledal dodavatele specializovaného obsahu pro svou firmu, obrátil se na kontaktní místo sítě Enterprise Europe Network v Bristolu. Tato síť pomáhá malým podnikům co nejlépe využívat evropského trhu. "Vyvinuli jsme zajímavý produkt," říká Haley, "ale potřebovali jsme pomoci s tím, posunout ho o úroveň výš."

Pracovníci sítě zadali žádost do databáze pro transfer technologií, což je jeden z nástrojů, které mají k dispozici, aby mohli podnikům pomáhat při jejich mezinárodním růstu.

V Německu Sabrina Wodrichová z organizace ZENIT, která je partnerem sítě v Severním Porýní-Vestfálsku, předala žádost společnosti Sunbird TV. "Znám tu firmu velmi dobře a okamžitě jsem jim ty informace předala," vysvětluje.

Společnosti se dohodly na tom, že spojí své síly a vyvinou řadu aplikací, a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. "Těšíme se na mnohaletou spolupráci s naším novým obchodním partnerem a se sítí, " říká Georg Pohland, spoluzakladatel společnosti Sunbird.

Další informace:

  • IsoperlaEnglish
  • Sunbird TVDeutschEnglish
  • Enterprise Europe NetworkEnglish
Enterprise Europe Network

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 20/02/2014 | Začátek stránky