Ścieżka nawigacji

Szerokie horyzonty partnerstwa duńsko-greckiego

Kwiecień 2011 r.

Monitor nawigacji satelitarnej firmy North Invent A/S

Niewielka duńska firma North Invent A/S zajmuje się produkcją monitorów nawigacyjnych dla potrzeb międzynarodowej branży morskiej. Korzystając w pełni z możliwości, jakie dają sieci kontaktów, firma znalazła partnera biznesowego na jednym ze swoich kluczowych rynków, tj. w Grecji.

Urządzenia produkowane przez North Invent, zaprojektowane do użytku w wyjątkowo surowych warunkach, wykorzystywane są na wielu spośród największych statków świata, począwszy od statków wycieczkowych po lotniskowce.

Dla firmy eksportującej 80% produktów do europejskich dystrybutorów i pośredników, którzy następnie odsprzedają wiele z tych produktów do Korei Południowej lub Chin, pozyskanie nowych kontaktów za granicą zawsze stanowiło priorytet.

„To zrozumiałe, że Grecja, jako jeden z krajów o najsilniej rozwiniętym rynku usług żeglugowych na świecie, jest dla nas niezwykle obiecującym odbiorcą”, wyjaśnia dyrektor generalny firmy North Invent, Lars Nordberg-Hansen. Jednak w związku z tym, że firma nie dysponowała ani czasem, ani zasobami, by we własnym zakresie zbadać możliwości biznesowe w tym kraju, nawiązała kontakt z siecią Enterprise Europe Network, która z kolei skierowała ją do duńskiego towarzystwa eksportowego. Za pośrednictwem towarzystwa firma skontaktowała się z konsultantem ds. projektów międzynarodowych przy duńskim parku naukowym Agro Business Park A/S, Andersem Skeemem.

Dzięki obszernej bazie danych sieci Enterprise Europe Network, umożliwiającej inicjowanie współpracy biznesowej, Skeem zaproponował kontakt z trzema potencjalnymi partnerami w Grecji. „Utrzymujemy bliskie kontakty z MŚP we wszystkich sektorach”, wyjaśnia pracownik greckiego oddziału sieci Enterprise Europe Network, Constantine Karamanis.

North Invent podjęła rozmowy z niewielką grecką firmą Marel Electronics SA, która także produkuje pokładowe systemy nawigacji satelitarnej i jest mocno związana z greckimi towarzystwami żeglugowymi.

Po przeprowadzeniu kilku prób sprzętowych firmy stwierdziły, że ich systemy są ze sobą kompatybilne, w związku z czym postanowiły nawiązać współpracę. „Mamy nadzieję, że z pomocą Enterprise Europe Network będziemy nadal rozszerzać międzynarodowe horyzonty”, mówi dyrektor naczelny firmy Marel, Kyriakos Alexopoulos.

Więcej informacji:

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 10/01/2014 | Początek strony