Navigācijas ceļš

Dānijas un Grieķijas sadarbība paceļ buras, lai iekarotu jaunus ūdeņus

2011. gada aprīlis

"North Invent A/S" satelītu navigācijas monitors

Mazs dāņu uzņēmums "North Invent A/S" ražo navigācijas monitorus starptautiskajai jūrniecības industrijai. Izmantojot visas tīkla iespējas, tam izdevās atrast biznesa partneri Grieķijā, vienā no tā galvenajiem tirgiem.

"North Invent" uzņēmuma izgatavotās ierīces, kas paredzētas izmantošanai sarežģītos apstākļos, atrodamas vairākos pasaules lielākajos kuģos — gan kruīzu kuģos, gan militārajos transporta kuģos.

Iespēju meklēšana ārvalstīs vienmēr ir bijusi prioritāte uzņēmumā, kas 80 % savu ražojumu eksportē Eiropas izplatītājiem vai aģentiem, kuri pēc tam daudzus no tiem pārdod tālāk uz Dienvidkoreju un Ķīnu.

“Kā viena no pasaules lielākajām kuģniecības valstīm Grieķija mums, protams, ir ļoti interesants tirgus," skaidro uzņēmuma "North Invent" rīkotājdirektors Lars Nordberg-Hansen. Tā kā viņiem nebija ne laika, ne līdzekļu pašiem izpētīt šīs uzņēmējdarbības iespējas, viņi sazinājās ar "Enterprise Europe Network", kur atrada kontaktus ar Dānijas Eksporta asociāciju. Asociācija nodibināja sakarus ar Dānijas "Agro Business Park A/S" starptautisko projektu konsultantu Anders Skeem.

Pateicoties "Enterprise Europe Network" lielajai uzņēmumu datubāzei, Anders Skeem varēja ieteikt trīs potenciālos partnerus Grieķijā. “Mums ir cieši sakari ar MVU visās nozarēs," skaidro Constantine Karamanis no "Enterprise Europe Network" Grieķijas filiāles.

Uzņēmums "North Invent" risināja sarunas ar "Marel Electronics SA", mazu Grieķijas uzņēmumu, kas arī ražo borta jūras navigācijas sistēmas un ir cieši saistīts ar Grieķijas kuģniecības uzņēmumiem.

Pēc pāris testa braucieniem abi uzņēmumi konstatēja, ka to sistēmas ir saderīgas, un tāpēc nolēma strādāt kopā. “Ar tīkla palīdzību mēs ceram vēl vairāk paplašināt mūsu starptautisko redzesloku," saka Kyriakos Alexopoulos, uzņēmuma "Marel" izpilddirektors.

Vairāk informācijas:

 • North Invent A/SEnglish
 • Marel Electronics S. A.English
 • Enterprise Europe NetworkEnglish

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 10/01/2014 | Lapas sākums