Navigatsioonitee

Taani ja Kreeka koostöö heiskab purjed uuel teekonnal

Aprill 2011

North Invent A/S satelliitnavigatsiooni seade

Taani väikeettevõte North Invent A/S toodab navigatsiooniseadmeid rahvusvahelisele meretööstusele. Kasutades maksimaalselt võrgunduse pakutavaid võimalusi, õnnestus neil leida äripartner Kreekast, mis on üks nende põhiturg.

North Inventi valmistatud rasketes tingimustes tööks mõeldud seadmeid leidub maailma suurimatel alustel kruiisilaevadest sõjaväe kandelaevadeni.

Välismaal ärivõimaluste otsimine on alati olnud tähtis prioriteet ettevõttele, kes ekspordib 80% oma toodangust Euroopa hulgimüüjatele või agentuuridele, kusjuures need müüvad omakorda suure osa toodetest Lõuna-Koreasse või Hiinasse.

„Maailma ühe suurima merendusriigina on Kreeka loomulikult meile väga huvipakkuv turg,” selgitab North Inventi tegevdirektor Lars Nordberg-Hansen. Kuna neil ei olnud aega ega ressursse iseseisvalt selliste ärivõimaluste otsimisega tegeleda, võtsid nad ühendust võrgustikuga Enterprise Europe Network, mis viis nad kokku Taani Ekspordiassotsiatsiooniga. Viimane pöördus Taani Agro Business Park A/S-i rahvusvaheliste projektide konsultandi Anders Skeemi poole.

Tänu Enterprise Europe Networki mahukale partnerotsingu andmebaasile sai Skeem pakkuda välja kolm potentsiaalset partnerit Kreekas. „Meil on tihedaid sidemeid VKEdega kõigil tegevusaladel,” selgitab Constantine Karamanis Enterprise Europe Networki Kreeka harust.

North Invent pidas läbirääkimisi väikese Kreeka ettevõttega Marel Electronics SA, kes valmistab samuti merenavigatsiooni süsteeme laevadele ja omab tihedaid sidemeid Kreeka laevandusettevõtjatega.

Pärast paari katsetust leidsid ettevõtted, et nende süsteemid sobivad kokku, ja nii tehtigi otsus koos töötada. „Võrgustiku abiga loodame oma rahvusvahelist haaret veelgi laiendada,” ütles Mareli tegevjuht Kyriakos Alexopoulos.

Loe edasi:

 • North Invent A/SEnglish
 • Marel Electronics S.A.English
 • Võrgustik Enterprise Europe NetworkEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 10/01/2014 | Üles