Cesta

Dánsko-řecká spolupráce znamená nový vítr do plachet

Duben 2011

Satelitní navigační monitor North Invent A/S

Malá dánská firma North Invent A/S vyrábí navigační monitory pro mezinárodní námořní průmysl. Firma se snažila co nejlépe využít příležitosti k vytváření sítí, a díky tomu se jí podařilo najít obchodního partnera v Řecku, které je jedním z jejích klíčových trhů.

Zařízení, která vyrábí firma North Invent, jsou určena pro drsné podmínky na moři a najdete je i na těch největších lodích na světě, od výletních lodí po vojenské letadlové lodi.

Pro tuto firmu, jež 80 % své produkce exportuje evropským distributorům nebo zprostředkovatelům, kteří potom mnoho produktů prodávají dále do Jižní Koreje nebo Číny, bylo vždy prioritou hledat příležitosti v zahraničí.

„Řecko patří k národům s nejrozsáhlejším loďstvem na světě, a proto je pro nás přirozeně velmi zajímavým trhem,“ vysvětluje generální ředitel společnosti North Invent Lars Nordberg-Hansen. Vzhledem k tomu, že pracovníci firmy neměli čas ani prostředky sami prozkoumat tyto obchodní příležitosti, spojili se se sítí Enterprise Europe Network , která je zkontaktovala s Dánským vývozním sdružením. Toto sdružení navázalo kontakt s Andersem Skeemem, který působí jako mezinárodní projektový konzultant v dánské organizaci Agro Business Park A/S.

Díky rozsáhlé databázi obchodních kontaktů, kterou disponuje Enterprise Europe Network, se Skeemovi podařilo navrhnout tři potenciální partnery v Řecku. „Máme úzké kontakty s MSP ve všech odvětvích,“ vysvětluje Constantine Karamanis z řecké pobočky Enterprise Europe Network.

Společnost North Invent začala jednat s Marel Electronics SA, malou řeckou firmou, která také vyrábí palubní námořní navigační systémy a má silné vazby na řecké loďařské firmy.

Po několika testech firmy zjistily, že jejich systémy jsou kompatibilní, a tak se rozhodli navázat spolupráci. „Doufáme, že díky síti se nám podaří naše mezinárodní obzory rozšířit ještě dále,“ říká Kyriakos Alexopoulos, prezident společnosti Marel.

Další informace:

  • North Invent A/SEnglish
  • Marel Electronics S. A.English
  • Enterprise Europe NetworkEnglish

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 10/01/2014 | Začátek stránky