Naršymo kelias

"Kalbėdami su klientu jo gimtąja kalba, leidžiate jam pasijusti kaip namie."

2010 m. spalio mėn.

Kaisa Pajusalo

Suomijos įmonė "Golla", kurianti ir gaminanti krepšius, savo versle gerai perprato tautų kultūrų įvairovę, kaip rodo jos kalbų strategijos sėkmė.

Kai kurios MVĮ sugebėjo savo kalbų strategiją paversti auksu. Vieną iš jų sutikome konferencijoje "Kalbos ir MVĮ", vykusioje Briuselyje rugsėjo 23-24 dienomis. GollaEnglish parduoda krepšius nešiojamiems elektronikos prietaisams. Vien pagrindiniame įmonės biure Helsinkyje 30 darbuotojų kalba 10 skirtingų kalbų. Personalo vadovė Kaisa Pajusalo teigia, kad užuot kalbėjusi anglų kalba, pasaulinė įmonė nori bendrauti su klientais jų gimtosiomis kalbomis. "Taip lengviau užmegzti ryšius su žmonėmis. O kai kalbame su jais jų kalba, jie jaučiasi laisvai. Be to, tada paprasčiau juos įtikinti ir suprantamai pristatyti savo gaminius," - pasakoja ji apie įmonės kalbų strategiją.

"Golla" samdo kitakalbius ir siunčia savo darbuotojus į kursus užsienyje, skatindama juos lavinti savo kalbų įgūdžius. Kalbų strategija taip pat pastūmėjo tarptautinę firmos plėtrą, nes keletas kitataučių darbuotojų grįžo į savo gimtąsias šalis, norėdami ten įsteigti įmonės filialą.

Europos Komisijos švietimo ir kultūros generalinio direktorato organizuotame renginyje kalbų vaidmeniui versle aptarti susirinko politikos formuotojai, akademikai ir verslininkai. Daugelis pranešėjų pabrėžė kalbų įgūdžių kultūrinę vertę užsienio rinkose. Pačios naudingiausios Europos versle yra anglų, vokiečių, kinų ir ispanų kalbos.

Visi dalyviai pažymėjo, jog kalbos yra ypatingai vertingos net mažoms įmonėms, dirbančioms užsienio rinkose arba ketinančioms į jas patekti. Naujausi tyrimai rodo, kad internacionalizavimas, be kita ko, daro teigiamą poveikį MVĮ eksportui ir naujovių lygiui

Daugiau informacijos rasite:

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 28/01/2014 | Į puslapio pradžią